Jump to content

Reclamatie - Blaw


speedy29
 Share

Recommended Posts

  1. Username-ul tău: Speedy29
  2. Username-ul celui reclamat: Blaw
  3. Detalii:
    Zilele astea voiam sa cumpr un domeniu de pe takehost dar pana la urma am cumparat un domeniu de la 7777 ( Alexandru1337 )  ca a tot zis ca e bun, fosta comunitate cu 20k membrii etc, infine,  am bagat banii pe skrill si i-am dat si primul ca am avut incredere in el. Bun, mi-o dat 7777 contul lui de pe xservere ca sa verific ca domeniu e acolo, sa schimb ns etc. Dupa am sesizat ca nu pot sa schimb ns ca imi dadea aceasta eroare ( This domain belongs to another registrar), no bine, ticket una alta, zic aia de la xservere ca e problema de la rotld si o sa faca ei sesizare, 24 de ore si inca ei au sesizarea deschisa. Am facut eu un ticket celor de la rotld si am vorbit cu ei, le-am spus ce problema am la care ei imi spun ca: vezi dovezi
    Dupa am incercat sa dau de Blaw ca sa ma ajute dar aparent ma ignora.
  4. Dovezi (screenshot-uri, video-uri):
     
    1. (eu) https://imgur.com/a/Ss9kgcd
    2. (ei) https://imgur.com/a/uFOa09Z 
    3. (eu) https://imgur.com/a/ZscyIWT
    4. (ei) https://imgur.com/a/ixg8Zxr
    5. (eu) https://imgur.com/a/AP7yoC2
    6. (ei) https://imgur.com/a/TMrVZ2F
     
    Eroare ns
    https://imgur.com/a/fac0ZA4
     
    Dovada ca domeniul e pe mail-ul lui blaw
    
    https://imgur.com/a/mK0okSP
     
    Dovada ca am trimis banii pt domeniu
    (bine ca nu i-am dat si renew ca mi se duceau inca 15e)
    https://imgur.com/a/HZTl9nK
  5. Alte precizări: 

    Poate o sa ziceti ca de ce nu l-am reclamat pe 7777. Pai si el a cumparat domeniul de la Blaw dar posibil sa nu fi stiut de contul de la rotld. Acuma nush daca faceti voi ceva, dar eu am am ramas oricum cu buza umflata. Atata ca mai am niste bani si o sa imi inregistrez eu propriul domeniu.
Link to comment
Share on other sites

Ma bagi pe mine aici fara rost, in primul rand, daca stau sa caut plata lui 7777 in paypal nici nu o mai gasesc la cat de veche e. Nu este vina mea ca cei de la xservere nu se ocupa, imi faci reclamatie degeaba ? crezi ca ma doare de un domeniu pe care nici nu il foloseam? La cat de analfabeti sunt aia de la xservere, probabil mi-au scris emailu' gresit deaia nici nu primesc email, normal, eu nici nu ar fi trebuit sa iti raspund la acel mesaj pe discord pentru ca eu nu am treaba cu afacerea voastra.

Problema este strict pentru cei de la xservere.ro nu a mea. eu mi-am facut treaba, am stat cu 7 o zi intreaga ca sa schimbe aia domeniul dupa un cont pe altul.

Deci,

1. Nu am treaba cu afacerea voastra

2. Am incercat sa te ajut, nu mi-a venit nimic pe email.

3. Domeniul nu mai este detinut de mine.

4. Afacerea este veche, nu este de acum cateva zile sa spui ca i-am dat teapa si gata.

Daca chiar vrei sa faci o reclamatie , fa celor de la xservere.

 

Dimineata faina.

FONDATOR RPG.ETRION.RO (2016-2021) .

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Blaw said:

Ma bagi pe mine aici fara rost, in primul rand, daca stau sa caut plata lui 7777 in paypal nici nu o mai gasesc la cat de veche e. Nu este vina mea ca cei de la xservere nu se ocupa, imi faci reclamatie degeaba ? crezi ca ma doare de un domeniu pe care nici nu il foloseam? La cat de analfabeti sunt aia de la xservere, probabil mi-au scris emailu' gresit deaia nici nu primesc email, normal, eu nici nu ar fi trebuit sa iti raspund la acel mesaj pe discord pentru ca eu nu am treaba cu afacerea voastra.

Problema este strict pentru cei de la xservere.ro nu a mea. eu mi-am facut treaba, am stat cu 7 o zi intreaga ca sa schimbe aia domeniul dupa un cont pe altul.

Deci,

1. Nu am treaba cu afacerea voastra

2. Am incercat sa te ajut, nu mi-a venit nimic pe email.

3. Domeniul nu mai este detinut de mine.

4. Afacerea este veche, nu este de acum cateva zile sa spui ca i-am dat teapa si gata.

Daca chiar vrei sa faci o reclamatie , fa celor de la xservere.

 

Dimineata faina.

Neata buna, Nu incerca sa musamalizezi  acum faptul ca mi-ai afirmat ca in poza este email-ul tau. Atata timp cat am platit pentru domeniu, trebuie sa fie pe mail-ul meu ca si detinator, nu pe al tau. Sau chiar daca nu se poate schimba mail de pe rotld, parola cu siguranta o primesti, ca urmare sa ma loghez sa pot schimba ns-urile. Dar nu veni cu vrajeli de tip ca o scris ei mail etc, degaba au facut cei de la xservere sesizare daca problema trebuie rezolvata de catre detinator din rotld cp, dupa cum au zis ei.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Blaw said:

Ma bagi pe mine aici fara rost, in primul rand, daca stau sa caut plata lui 7777 in paypal nici nu o mai gasesc la cat de veche e. Nu este vina mea ca cei de la xservere nu se ocupa, imi faci reclamatie degeaba ? crezi ca ma doare de un domeniu pe care nici nu il foloseam? La cat de analfabeti sunt aia de la xservere, probabil mi-au scris emailu' gresit deaia nici nu primesc email, normal, eu nici nu ar fi trebuit sa iti raspund la acel mesaj pe discord pentru ca eu nu am treaba cu afacerea voastra.

Problema este strict pentru cei de la xservere.ro nu a mea. eu mi-am facut treaba, am stat cu 7 o zi intreaga ca sa schimbe aia domeniul dupa un cont pe altul.

Deci,

1. Nu am treaba cu afacerea voastra

2. Am incercat sa te ajut, nu mi-a venit nimic pe email.

3. Domeniul nu mai este detinut de mine.

4. Afacerea este veche, nu este de acum cateva zile sa spui ca i-am dat teapa si gata.

Daca chiar vrei sa faci o reclamatie , fa celor de la xservere.

 

Dimineata faina.

Eu cand ti-am cumparat domeniul nu am primit si contul de ROTLD, deci nu este problema mea. Eu lui i-am dat tot ce este legat de domeniul asta, nu mai am nimic. Reseteaza-ti parola de la ROTLD si rezolva problema. A, si da, va rog, folositi-mi numele corect, 5 de 7, nu 4, mersi.

@speedy29

Cei de la xservere ti-au scris in tichet clar sa astepti sa rezolve faza cu ns-urile, nu trebuie sa faci tu nimic. In legatura cu contul ROTLD, nu este detinut si nu a fost niciodata de mine, nici nu am stiut de el. Eu ti-am dat tot ce este de dat de la domeniul asta, tu trebuie doar sa astepti sa rezolve incapabilii astia de la xservere problema impreuna cu ROTLD. Ti-am zis si in privat, nu ai rabdare, si asta nu rezolva nimic. 

Apropo, toate dovezile trebuie facute fullscreen, modifica-le sau nu vor fi luate in considerare.

ezgif-com-gif-maker-1-00000.png

Not So Zen SRL

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Alexandru1337 said:

Eu cand ti-am cumparat domeniul nu am primit si contul de ROTLD, deci nu este problema mea. Eu lui i-am dat tot ce este legat de domeniul asta, nu mai am nimic. Reseteaza-ti parola de la ROTLD si rezolva problema. A, si da, va rog, folositi-mi numele corect, 5 de 7, nu 4, mersi.

@speedy29

Cei de la xservere ti-au scris in tichet clar sa astepti sa rezolve faza cu ns-urile, nu trebuie sa faci tu nimic. In legatura cu contul ROTLD, nu este detinut si nu a fost niciodata de mine, nici nu am stiut de el. Eu ti-am dat tot ce este de dat de la domeniul asta, tu trebuie doar sa astepti sa rezolve incapabilii astia de la xservere problema impreuna cu ROTLD. Ti-am zis si in privat, nu ai rabdare, si asta nu rezolva nimic. 

Apropo, toate dovezile trebuie facute fullscreen, modifica-le sau nu vor fi luate in considerare.

Am specificat, pot sa rezolve problema cu ns dar nu rezolv nimic  atata timp cat contul de rotld este pe mail-ul lui.
Si am zis si ca nu am probleme cu tine.
 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Alexandru1337 said:

Eu cand ti-am cumparat domeniul nu am primit si contul de ROTLD, deci nu este problema mea. Eu lui i-am dat tot ce este legat de domeniul asta, nu mai am nimic. Reseteaza-ti parola de la ROTLD si rezolva problema. A, si da, va rog, folositi-mi numele corect, 5 de 7, nu 4, mersi.

@speedy29

Cei de la xservere ti-au scris in tichet clar sa astepti sa rezolve faza cu ns-urile, nu trebuie sa faci tu nimic. In legatura cu contul ROTLD, nu este detinut si nu a fost niciodata de mine, nici nu am stiut de el. Eu ti-am dat tot ce este de dat de la domeniul asta, tu trebuie doar sa astepti sa rezolve incapabilii astia de la xservere problema impreuna cu ROTLD. Ti-am zis si in privat, nu ai rabdare, si asta nu rezolva nimic. 

Apropo, toate dovezile trebuie facute fullscreen, modifica-le sau nu vor fi luate in considerare.

nici eu nu am stiut de niciun cont rotld, si daca dau forgot password nu primesc nimic, daca dau la domenii detinute de mine, spre ex ( etrion, red-hood ) primesc email.

Scoteti-ma din subiect, nu e treaba mea ce faceti voi, problema trebuie rezolvata de xservere / rotld.

FONDATOR RPG.ETRION.RO (2016-2021) .

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Blaw said:

nici eu nu am stiut de niciun cont rotld, si daca dau forgot password nu primesc nimic, daca dau la domenii detinute de mine, spre ex ( etrion, red-hood ) primesc email.

Scoteti-ma din subiect, nu e treaba mea ce faceti voi, problema trebuie rezolvata de xservere / rotld.

Pai din moment ce a fost domeniul tau, si pe ROTLD e adresa ta de mail, cum sa te scoata din subiect? Trimite mail la ROTLD si spune-le ca ti-au scris aia mailu gresit, sau verifica spamul. Te ajut eu putin, blawkillers@gmail.com sau cum aveai tu mailul, uita-te pe ala sau ceva. Nu ma mai baga pe mine la inaintare.

ezgif-com-gif-maker-1-00000.png

Not So Zen SRL

Link to comment
Share on other sites

  • essex locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...