Jump to content

[REZOLVAT] Problema Call Player


TSN
 Share

Recommended Posts

Username: CLOVNU
Problema întălnită: Am facut un "sistem" pentru cei mai activi si cei mai bogati jucatori, insa in momentul cand se apeleaza functiile, nu imi apeleaza si cei offline, doar cei online in momentul acela.
Detalii despre problemă: Am spus mai sus.
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?:
Cod sursă (recomandat pastebin.com) :  https://pastebin.com/7UKjLdCn
Alte detalii: 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

  • Manager

Un exemplu, cum ar trebui sa arate structura codului tau:

image.thumb.png.bf4fcf2baa75063c20d2220560a3f8c8.png

Iti dau o idee: cand cineva e ales ca cel mai activ, nu ii seta coloana `SefulActivilor` pe 1 si foloseste Unix Time, iar doresti sa afisezi  cel mai activ jucator il vei selecta in functie de valoarea coloanei `SefulActivilor`, in ordine descrescatore, limita 1. Astfel vei putea afla si cand a castigat ultima data acest "concurs".

Link to comment
Share on other sites

La 04.06.2019 la 10:42, L0K3D a spus:

Un exemplu, cum ar trebui sa arate structura codului tau:

image.thumb.png.bf4fcf2baa75063c20d2220560a3f8c8.png

Iti dau o idee: cand cineva e ales ca cel mai activ, nu ii seta coloana `SefulActivilor` pe 1 si foloseste Unix Time, iar doresti sa afisezi  cel mai activ jucator il vei selecta in functie de valoarea coloanei `SefulActivilor`, in ordine descrescatore, limita 1. Astfel vei putea afla si cand a castigat ultima data acest "concurs".

Eu sunt incepator pe partea de mysql nu prea ma descurc. Am urmarit cum l-ai facut tu iar cand imi apeleaza castigatorul nu scrie numele. "Castigator acestei saptamani este ."

Edited by iTECH

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

La 08.06.2019 la 11:45, DiBlaine a spus:

Fa o poza la structura tabelului users. Codul este ok, nu ar avea de ce sa nu mearga.

Am verificat tabele-le si sunt corect scrise. 

Primesc urmatoarea erroare in mysql cand se apeleaza functia:

"cache_get_field_content" - invalid connection handle (ID = 0)

adica aici >> cache_get_field_content(0, "name", playerName, handle, MAX_PLAYER_NAME + 1), playerSQLID = cache_get_field_content_int(0, "id");

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

  • Manager

Cauta linia mysql_connect, trebuie sa ai ceva de genu:

image.png.ae3dd277253b4fd84f75522930764a7d.png

Tu probabil ai SQL = ..., deci in loc de:

cache_get_field_content(0, "name", playerName, handle, MAX_PLAYER_NAME + 1), playerSQLID = cache_get_field_content_int(0, "id"); 

Pui:

cache_get_field_content(0, "name", playerName, SQL, MAX_PLAYER_NAME + 1), playerSQLID = cache_get_field_content_int(0, "id"); 

Citeste inca odata teoria pentru a intelege care e greseala.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...