Jump to content

Mod de joc - Creat de Leonard (de la 0)


keNN.
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Ok.. nu stiu daca o sa citeasca cineva asta dar va spun niste buguri pe care le-am gasit si rezolvat.

1. Am gasit de multe ori in gm GetName(playerid) in loc de GetName(id) spre exemplu.. daca dati accept la report cuiva o sa scrie "Leonard a acceptat reportul lui Leonard.." ceva gen ma rog acolo e ceva total diferit o sa vedeti daca cititi.

2. Pet sistem, nu l-am probat dar nu exista loc de unde iti poti cumpara pet.

3. Chestia cu Security la special account e egala cu 0..... No offense dar in ziua de astazi se putea si mai bine.

4. Ceva minor: textdraw-ul cu fps-ul nu este corect inca n-am ajuns sa ma uit ce e acolo dar nu cred ca e cine stie ce.

5. Ceva mai important.. String-ul care se foloseste la crearea unui cont nou este prea mic. Cautati string[128] si il veti gasi puneti ceva mai mare, eu am pus 256.

6. Nu stiu exact care era problema la iteratori dar stiu ca cateodata in /admins va aparea "Nume - admin 0" sau ceva gen sincer eu am sters din prima iteratori am simplificat putin.

7. /setadmin /sethelper cum am spus mai sus au playerid in loc de id in unele cazuri mi se pare ca chiar va seteaza adminu/helperu voua nu celui ati dorit voi.

8. Nu stiu daca asta e ceva din cauza mea :)) dar nu merge intotdeauna sa opresti fly-ul de pe F eu ce-l putin am intampinat asta si am creat /stopfly acum mnah.. n-am modificat nimic la /fly sau f pana in momentul respectiv dar se mai intampla :-?

9. Lipseste incarcarea numelui din baza de date.. am facut sistemul de clanuri si am vrut sa ma folosesc in anumite puncte de "pvar"-ul respectiv si m-am ofticat atat de tare ca nu sti-am de ce nu salveaza numele complet in baza de data cand eu am pus pName in loc de pName[25] si nu am observat :(

10. Daca apesi tab iti apare "Lights Off/On" nu am apucat sa vad ce-i acolo dar si asta e ceva.

 

Cam atat am gasit si totusi parca era ceva ce stiu ca am uitat dar infine...

Gamemode-ul este foarte bun de inceput ceva pe el eu aproape am terminat "basic-urile"(banuri/clanuri/comenzi de admin/sistem register/login mai bun/criptarea parolelor/si inca cateva chestii).

Are cateva sisteme ok... dar ii trebuie multa munca.

Edited by MrSpeak
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...