Jump to content

Urmareste-ti visul


StefanCocioabaYTB
 Share

Recommended Posts

Salutare, numele meu este Cocioaba Stefan si sunt un tanar in varsta de 18 ani, nascut in Romania.

Am dat intamplator de aceasta comunitate si m-a atras foarte mult. Nu inteleg de ce, este prima oara cand imi fac cont pe o astfel de comunitate, dar munca baietilor din staff este demna de respectul meu.

Nu stiu daca e ok ceea ce vreau sa fac, insa voi incerca sa postez periodic mesaje de incurajare pentru voi si va voi sfatui cu ceea ce pot eu.

Sunt multi tineri care isi caut un rost in viata, vor sa castige un banut cinstit, sa isi faca o familie, insa nu au idei, iar din pacate, multi sunt atrasi sa faca ilegalitati. Nu este bine, nu sunt aici sa va judec si nici nu am dreptul sa o fac, insa vreau sa va dau un sfat, vreti sa vedeti cum creste copilul vostru? Vreti sa vedeti cum spune "tata"? Vreti sa va bucurati de momentele frumoase langa familie? Munciti cinstit, este cel mai frumos sentiment cand castigi banuti muncind cinstit. 

Stiu, este mai usor sa faci ilegalitati si se castiga mai bine, dar trebuie sa va ganditi pe termen lung. Preferati sa castigati mii de euro si sa adormiti cu frica, pentru ca riscati sa intre politia peste voi sau preferati sa dormiti linistiti si sa castigati treptat banutii?

Faceti ceva care va atrage, ceva care va place. Nu va ganditi doar la bani, ci si la placere. Orice domeniu este platit bine, daca ajungi bun, iar daca iti pace sa faci ceva, vei ajunge bun in domeniul respectiv si vei fi apreciat.

Atat am vrut sa va zic astazi, o zi frumoasa va urez si toate cele bune!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...