Jump to content

Ikariam - Multiplayer Strategy Game since 2008


Blu3HaSky
 Share

Recommended Posts

FAQ - Intrebari Frecvente

#Ce este ikariam si cum se joaca ? 

In primul rand Ikariam este un joc de strategie , Il poti utiliza de pe orice browser si nu foloseste multe resurse. In al doilea rand , dat fiind un joc strategic , te vei bate cu alti jucatori , vei jefui resurse, vei construi unitati si nave de lupta pentru a putea si tu la randul tau sa jefuiesti si sa fii printre cei mai buni ! Poti prinde topul la pirati dar depinde e foarte greu. Poti intra in alianta si poti face schimb de resurse sau sa te ajute cineva cu GOLD !  Nu uita in ultimul rand ca iti poti creste orase pe insule cu MINE FOARTE MARI , deasemenea, cu cat faci primariile mai mari cu atata vei avea gold ,asa ca spor la populatie.

#Exista pe Steam acest joc , Costa banuti ? 

Nu exista pe steam , acest joc se joaca din browser-ul tau si din aplicatia de pe telefon ( Appstore ) 

 

#Ce fac prima data ? 

Inregistreza-te cu email si parola , sunt 6-7 SERVERE , dar eu sunt pe LUMEA CHI ,asa ca selecteaza CHI si te astept acolo.

fa-ti 3 magazi,apoi mareste cat poti primaria si taverna ca sa ai populatie sa produci lemn . 

#E buna ambrozia daca donez? 

Da, chiar se foloseste si multi doneaza , aici sunt oameni maturi cu varsta cuprinsa intre 20 si 55 ani si lumea doneaza ! Chiar si eu o sa donez sa ma mut cu un Oras pe alta insula mai buna + imi mai ramane sa imi produca resurse pentru a-mi creste orasele !

#Tips+ 

Timpul este important in acest joc, Nu te grabi sa-ti faci un oras pe o insula mica si sa nu ai nici TEMPLU.

Daca doresti informatii in plus , lasa in pm INFO IKARIAM LUMEA CHI si te ajut cu cea mai mare placere ! 

 

3Z2k1qX.png

SkSMl36.png

dZpqBID.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...