Jump to content

[REZOLVAT] Ajutor sirene PD - Burned


qSorin
 Share

Recommended Posts

19 minutes ago, Wildo said:

Daca n-ai fi avut avatar cu  "scripter developer" te ajutam 

no hate

Acest topic e sa ma ajutati la problema nu sa comentati la poza de profil ... ! 

Link to comment
Share on other sites

OOk, hai sa te ajut.

400 && ServerVehicles[x][vModel] <= 611

verifica ce  masini ai in tabelul  "svehicles" id-uri cuprinse intre 400 si 611, respectiv verifica factiunea respectiva,  id 1 - lspd , 2 - fbi (cred)

Ai acolo

                       switch(ServerVehicles[idd][vFaction]) {
                            case 1,2,3:
case 1 - lspd
case 2 - fbi
case 3 - N.G
case 560 -  modelul vehiculului 
case 525 - modelul vehiculului 


Banuiesc ca ai adaugat sau sters masini din DB fara sa iei in considerare ca sunt facute in asa fel incat id-ul din baza sa coincida cu cel din gamemode in momentul in care atasezi obiecte de acesta. Recomand sa dai  truncate la svehicles si sa dai import la tabelul svehicles (cel default din burned) ca sa iti functioneze si sa nu te complici cu alte probleme (din cate am vazut iti poate f*te si dealership-u)

Edited by Wildo
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Wildo said:

OOk, hai sa te ajut.

400 && ServerVehicles[x][vModel] <= 611

verifica ce  masini ai in tabelul  "svehicles" id-uri cuprinse intre 400 si 611, respectiv verifica factiunea respectiva,  id 1 - lspd , 2 - fbi (cred)

Ai acolo

                       switch(ServerVehicles[idd][vFaction]) {
                            case 1,2,3:
case 1 - lspd
case 2 - fbi
case 3 - N.G
case 560 -  modelul vehiculului 
case 525 - modelul vehiculului 


Banuiesc ca ai adaugat sau sters masini din DB fara sa iei in considerare ca sunt facute in asa fel incat id-ul din baza sa coincida cu cel din gamemode in momentul in care atasezi obiecte de acesta. Recomand sa dai  truncate la svehicles si sa dai import la tabelul svehicles (cel default din burned) ca sa iti functioneze si sa nu te complici cu alte probleme (din cate am vazut iti poate f*te si dealership-u)

Tot nu merge, am bagat si baza de date default burned si nimic, iti multumesc pentru ajutor !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...