Jump to content

[REZOLVAT] Problema


LastGuards
 Share

Recommended Posts

Username:LastGuards
Problema întălnită: Am adaugat o factiune noua am editato(rank,factiune etc) mi am dat /setleader si cand intru in masina imi apare ca nu fac parte din factiune
Detalii despre problemă: Imi dau leader si nu ma lasa sa intru In masina de la factiune iar daca dau lider de ex la lspd si intru in masina merge dar la aceasta factiune nu merge si nu stiu dece
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Am scos acea functie si am testat sa vad daca merge factiunea si merge . Dar am nevoie neparat sa o bag inapoi si sa repar bugul
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/hPhCsj50
Alte detalii: Am nevoie de ajutor va rog frumos 

Edited by LastGuards
Am uitat pastebin
Link to comment
Share on other sites

Cod-ul este ok, verifica in Database la tabel-ul svehicles si la Field "Faction" modifica cu ID-ul factiunii, in cazul tau 15.

Daca nu ai adaugat masini factiunii, le poti adauga acolo dupa care face ce ti-am spus mai sus.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

Acum 15 ore, dulcaalexandru a spus:

Cod-ul este ok, verifica in Database la tabel-ul svehicles si la Field "Faction" modifica cu ID-ul factiunii, in cazul tau 15.

Daca nu ai adaugat masini factiunii, le poti adauga acolo dupa care face ce ti-am spus mai sus.

Sunt deja e tot cu factiune e correct

Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, L0K3D a spus:

Sigur e setat ceva gresit, fa un debug, in loc de acel mesaj, afiseaza id-l factiunii jucatorului si a masinii.

E correct tot si in db si la player credeti ca am gresit pe undeva o functie?

Datimi tot ce ar trb sa verific inafara de db la svehicles ca acolo e bine 

In pawno

Edited by LastGuards
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...