Jump to content

[REZOLVAT] Problema PremiumPoints


SebastianKiduu
 Share

Recommended Posts

  • Replies 22
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Retired
1 oră în urmă, SebastianKiduu a spus:

ai discord sa-mi dai o mana de ajutor

 

Ti-a si spus unde e problema, nu esti in stare sa o rezolvi ? 

Ca acum ceva timp pe pawno.ro erai cam tare in clanta cu serverul tau de 100 de prosti care jucau doar ca dadeai 100000kk PP -uri si parca erai ceva scripter Shad0w

 

	new QUERY[128];
	mysql_format(SQL, QUERY, sizeof QUERY, "UPDATE `users` SET `variabila_din_baza_de_date_pentru_premium_points` = '%d' WHERE `name` = '%e' LIMIT 1;", PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints], GetName(playerid)); 
	mysql_tquery(SQL, QUERY, "", "");  
	

 

Ti-am facut-o cu update pe nume( chiar daca nu e asa indicat ) pentru ca nu stiu cum ai tu variabilele prin gamemode in care se stocheaza ID-ul din DB. Stiu sigur ca la nume este "name" , manerul ( handle ) este SQL si sigur e functia GetName pe acolo.  

Trebuie sa editezi "variabila_din_baza_de_date_pentru_premium_points" in numele variabilei din baza de date in care se stocheaza punctele premium. 

Query-ul ala [ codul de mai sus ] il pui sa se execute ( ii dai copy paste in gamemode ) in momentul in care vrei sa faci update la punctele premium. 

Adica setezi X puncte premium si dupa faci query-ul asta. 

 

Ex:

	PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints] += 1000; 
	// FACI QUERY DE MAI SUS. 
	

Link to comment
Share on other sites

Acum 5 minute, Dennis12 a spus:

Ti-a si spus unde e problema, nu esti in stare sa o rezolvi ? 

Ca acum ceva timp pe pawno.ro erai cam tare in clanta cu serverul tau de 100 de prosti care jucau doar ca dadeai 100000kk PP -uri si parca erai ceva scripter Shad0w

 

 


	new QUERY[128];
	mysql_format(SQL, QUERY, sizeof QUERY, "UPDATE `users` SET `variabila_din_baza_de_date_pentru_premium_points` = '%d' WHERE `name` = '%e' LIMIT 1;", PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints], GetName(playerid)); 
	mysql_tquery(SQL, QUERY, "", "");  
	

 

 

Ti-am facut-o cu update pe nume( chiar daca nu e asa indicat ) pentru ca nu stiu cum ai tu variabilele prin gamemode in care se stocheaza ID-ul din DB. Stiu sigur ca la nume este "name" , manerul ( handle ) este SQL si sigur e functia GetName pe acolo.  

Trebuie sa editezi "variabila_din_baza_de_date_pentru_premium_points" in numele variabilei din baza de date in care se stocheaza punctele premium. 

Query-ul ala [ codul de mai sus ] il pui sa se execute ( ii dai copy paste in gamemode ) in momentul in care vrei sa faci update la punctele premium. 

Adica setezi X puncte premium si dupa faci query-ul asta. 

 

Ex:

 


	PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints] += 1000; 
	// FACI QUERY DE MAI SUS. 
	

 

camaradul meu vechii nu am mai auzit de tine hai pe disc sa vb cv

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...