Jump to content

[REZOLVAT] Problema burned


Radhe
 Share

Recommended Posts

  • Username: eLeKTr0
  • Problema întălnită: Cand cumpar cont vip pe gm bunerd imi ofera un infernus vip, care eu vreau sa l scot pentru a nu il mai primii.
  • Detalii despre problemă: Cand cumpar contul vip imi da un inf vip, si eu vreau sa nu se mai primeasca acel infernus.
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Nimic.
  • Cod sursă (recomandat pastebin.com) : -
  • Alte detalii: -
Link to comment
Share on other sites

CP

 

                case 1: {
                    if(PlayerInfo[playerid][pVip] == 1) return SCM(playerid, -1, "Ai deja un cont VIP!");
                    /*if(GetVehicles(playerid) == 5) return SCM(playerid, -1, "Ai numarul maxim de masini personale. Nu poti lua un cont VIP!");
                    GiveVehicle2(playerid, 411);*/
                    PlayerInfo[playerid][pVip] = 1;
                    Update(playerid, pVipx);
                    SCM(playerid, COLOR_GOLD, "Felicitari! Contul tau este acum unul de tip Vip.");
                    PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints] -= 350;
                    Update(playerid, pPremiumPointsx);
                    format(string, sizeof(string), "%s si-a achizitionat cont VIP pentru 350 puncte premium.", GetName(playerid));
                    InsertLog(playerid, string, LOG_SHOP);                        
                }

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, SorinGamerYT a spus:

CP

 

                case 1: {
                    if(PlayerInfo[playerid][pVip] == 1) return SCM(playerid, -1, "Ai deja un cont VIP!");
                    /*if(GetVehicles(playerid) == 5) return SCM(playerid, -1, "Ai numarul maxim de masini personale. Nu poti lua un cont VIP!");
                    GiveVehicle2(playerid, 411);*/
                    PlayerInfo[playerid][pVip] = 1;
                    Update(playerid, pVipx);
                    SCM(playerid, COLOR_GOLD, "Felicitari! Contul tau este acum unul de tip Vip.");
                    PlayerInfo[playerid][pPremiumPoints] -= 350;
                    Update(playerid, pPremiumPointsx);
                    format(string, sizeof(string), "%s si-a achizitionat cont VIP pentru 350 puncte premium.", GetName(playerid));
                    InsertLog(playerid, string, LOG_SHOP);                        
                }

Nu mai merge comanda /v acum..

Link to comment
Share on other sites

  • Retired

Si cu ce naiba vrei sa te ajut daca nu imi oferi niciun cod sursa? 

Ofera codul sursa din punctul in care se ofera VIP Account, poti cauta dupa referinte, gen un mesaj sau ceva, cand primeste masina de ex poate sa spuna : Ai primit infernus VIP de la serverul Covasna RPG. 

Cauta treaba asta in gamemode si pune tot codul sursa, pentru a putea fi ajutat ... 

Nu toti lucram pe burned sau alte gamemode-uri de pe net .. asa ca nu avem cum sa stim continutul. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, Dennis12 a spus:

Si cu ce naiba vrei sa te ajut daca nu imi oferi niciun cod sursa? 

Ofera codul sursa din punctul in care se ofera VIP Account, poti cauta dupa referinte, gen un mesaj sau ceva, cand primeste masina de ex poate sa spuna : Ai primit infernus VIP de la serverul Covasna RPG. 

Cauta treaba asta in gamemode si pune tot codul sursa, pentru a putea fi ajutat ... 

Nu toti lucram pe burned sau alte gamemode-uri de pe net .. asa ca nu avem cum sa stim continutul. 

covasna :)))))))) m-ai marcat

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...