Jump to content

[REZOLVAT] problema skin


LemMoNV2
 Share

Recommended Posts

  • Username :lemmon
  • Problema întâlnită:nu mi ia skinul
  • Detalii despre problemă:e primul gm care nu merge cum fac eu pe celelalte, am incercat si cu playerinfo[playerid][pmodel] = cache_Get_field_content_int(0, "model") si cu getplayerskin(playerid) si tot nu mi ia nu stiu ce are
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?:ce am spus mai sus
  • Cod sursa (recomandat pastebin.com) : image.thumb.png.261d8d555804098dc05c6ce2fcc9bd11.png
  • Alte detalii :sper sa se rezolve cat mai repede
Link to comment
Share on other sites

Tu vrei sa-ti ia skinu din baza de date.. insa tu ai facut sa-l ia cu getplayerskin iar cand un jucator se conecteaza skinu lui e id 0.. cj..
trebuie sa faci sa selecteze skinul din baza de date mai intai iar dupa sa-i bagi PlayerInfo[playerid][pModel] in loc de getplayerskin

 

 

9KTP2ey.png

 

 

 

KuMvnHk.png

Sunt de moda veche | Inca mai cred in respect ????

Link to comment
Share on other sites

Acum 32 minute, Leonard a spus:

GetPlayerSkin ia skinul curent al jucatorului.

 

Foloseste-te de variabila care preia din baza de date skinul unui jucator si foloseste-te de aceasta pentru previewmodel, etc.

la care functie ca dau ctrl f caut pmodel si nu gasesc nimic care sa ia din baza de date...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
10 hours ago, LemMoNV2 said:

la care functie ca dau ctrl f caut pmodel si nu gasesc nimic care sa ia din baza de date...

Nu dai find la nimic.

 

Daca tu ai variabila 

pModel

iar cu ajutorul acestia extragi din baza de date skinul unui jucator, de asta te folosesti in gamemode.

 

+ de asta, am vazut ca tu vrei sa afli skinul direct in OnPlayerRequestClass, ceea ce e cam imposibil.

 

Daca vrei sa preiei skinul direct din login, te folosesti de interogarea pe care o faci la OnPlayerConnect

 

Exemplu:

public OnPlayerConnect(playerid)
{
	new interogare[128];

	mysql_format(SQL, interogare, 128, "SELECT * FROM `tabelUsers` WHERE `Name` = '%e' LIMIT 1", GetName(playerid));
	mysql_tquery(SQL, interogare, "verificaCont", "d", playerid);

	return 1;
}

forward verificaCont(playerid);
public verificaCont(playerid)
{
	if(cache_num_rows) // are cont
	{
		// bla bla

		PlayerInfo[playerid][pModel] = cache_get_field_content_int(0, "Model");
	}

	else // nu are cont
	{	
		// bla bla
	}
}

 

Si dupa ce ai facut asta te folosesti de publicul OnPlayerRequestClass pentru login sau register.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...