Jump to content

Bumped Romania :D War Gamemode


Dani3l.
 Share

Recommended Posts

  • Username: Dani3l.
  • Nume Proiect: Bumped Romania (Bumped.ro)
  • Detalii proiect: 

 

Gamemode-ul este creat de la 0.

Poze cu gamemode-ul: https://imgur.com/a/zIwnorV

Include-uri / Plugin-uri folosite:      

  • Libraria YSI, 
  • MySQL r41-1,
  • Streamer,
  • Sscanf.

 

 Versiunea actuala: Bumped, 26.08.2018, 00:00

Gamemode inceput acum o saptamana insa luasem o mica pauza cu sampu si mno.. am reinceput acum sa lucrez la el ..

Gamemode-ul contine:

  • Sistem de Register / Login pe dialog

                          (Probabil pe viitor il voi face pe textdraw sau nush.. poate il las asa sa nu fie nici sv prea plin de textdraw-uri =)) )

 

  • Sistem de Rank bazat pe nivel-ul jucatorului.

                          ( Playerii cu level intre < 1 & 2 > vor primi rank-ul de HANGAROUND ) 

                          ( Playerii cu level intre < 3 & 5 > vor primi rank-ul de PROSPECT ) 

                          ( Playerii cu level intre < 5 & 15 > vor primi rank-ul de MEMBER ) 

                          ( Playerii cu level intre < 16 & 30 > vor primi rank-ul de LIFE MEMBER ) 

                          ( Playerii cu level intre < 31 & 50 > vor primi rank-ul de SERGENT )

                          ( Playerii cu level intre < 51 & 70 > vor primi rank-ul de TREASURER ) 

                          ( Playerii cu level intre < 71 & 80 > vor primi rank-ul de SECRETARY ) 

                          ( Playerii cu level intre < 81 & 100 > vor primi rank-ul de VICE PRESIDENT )

                          ( Playerii cu level mai mare sau egal cu  < 101  > vor primi rank-ul de PRESIDENT )

                          ( Odata la 15 kill-uri primesti rank-ul urmator (Rank Up) )

 

 

 

  • Sistem de War

                          ( ceva asemanator ca pe serverele de rpg dar personal imi place mai mult asa ???? )

                          ( Momentan am bagat doar 8 turfuri )

                          ( Momentan contine doar comanda /attack si cateva comenzi de teste pentru mn )

  • Sistem de Gang-uri cu HQ-uri custom. ( Grove Street & Los Vagos au acelasi interior iar Ballas & Los Aztecas au acelasi interior ).
  • Sistem de Administrator  ce contine comenzile ( /fly /vspawn /kill /kick /gunname /vehname /vre /respawn /goto /gotoxyz /gotols /gotosf /gotolv /setadmin /speed )

 

 

Ce am de gand sa adaug pe viitor?

  • Sistem de case ( ceva mai diferit si mai unic )
  • Sistem de bizz-uri ( ceva asemanator ca pe serverele de rpg dar as vrea sa fac ceva mai unic )
  • Sistem de job-uri ( Chestii legate de gang-uri... voi vedea eu pe parcus ce idei imi vor veni )
  • Sa adaug mai multe gang-uri.
  • Sistem de dealership ( ceva mai diferit )

 

 

Mno.. nici nush ce sa mai scriu =))) astept pareri si sa-mi ziceti daca e ok sa continui cu gmu asta

 

Noua Versiune: Bumped, 27.08.2018, 02:15

Rezolvat un bug la comanda /kick.

Rezolvat un bug la sistemul de war.

Rezolvat bugul ca atunci cand mureai cateodata ramaneai cu 1 hp si nu mureai de tot.

Acum cand omori pe cineva din echipa ta nu se va mai pune kill-urile nici la war nici normal. Adaugat un sistem pentru a adauga vehicle direct din joc, acesta contine comenzile [ /savevehicle, /vcolor , /vgroup, /deletevehicle ] 

Poze: https://imgur.com/a/ehPPbR1

 

Edited by Dani3l.

 

 

9KTP2ey.png

 

 

 

KuMvnHk.png

Sunt de moda veche | Inca mai cred in respect ????

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...