Jump to content

[DELETED][Tutorial] Sistem de Shop!


GroWy
 Share

Recommended Posts

  • Administrator

Cand ai formatat itemele si preturile din sistemul de shop, puteai folosii operatorii ternari, nu sa formatezi de 2 ori.

 

format( string, sizeof string, "%s\t{%s}%d", ShopList( i ), (PlayerInfo[ playerid ][ pPremiumPoints ] < ShopPrice( i ) ) ? ( "ff0000" ) : ( "16a024" ), ShopPrice( i ) );

 

Link to comment
Share on other sites

Desi nu e greu de facut te felicit pentru munca depusa , este folositor pentru incepatori .

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Așteptăm jucatorii de PUBG Mobile și pe serverul de Discord PUBG Mobile România!

Join PUBGM România

Respectă și vei fi respectat !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Leonard a spus:

Cand ai formatat itemele si preturile din sistemul de shop, puteai folosii operatorii ternari, nu sa formatezi de 2 ori.

 


format( string, sizeof string, "%s\t{%s}%d", ShopList( i ), (PlayerInfo[ playerid ][ pPremiumPoints ] < ShopPrice( i ) ) ? ( "ff0000" ) : ( "16a024" ), ShopPrice( i ) );

 

Ai dreptate, dar nu am planificat inainte sa incep videoclipul si zic ca pentru unii incepatori eu cred ca ar fii mai usor.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator
Acum 1 minut, TheSnitzelAdv a spus:

Ai dreptate, dar nu am planificat inainte sa incep videoclipul si zic ca pentru unii incepatori eu cred ca ar fii mai usor.

Mai bine sa invetii incepatorii chestiile mai optimizate, chiar daca la inceput is mai greute, cu timpul iti intra in reflex.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...