Jump to content

Cat de repede tastezi?


essex
 Share

Recommended Posts

Cat de repede tastezi?

 

Cat de repede tastez sau cum invat sa tastez mai repede sunt doua intrebari pe care in mod cert multi dintre noi ni le-am pus. Altii care sunt inca la inceput de drum in tehnoredactare sau tastarea cuvintelor cu ajutorul unei tastaturi qwerty or sa aiba mai mult ca sigur si ei aceaste intrebari.

 

Pentru cei care nu stiu cum se poate invata sa tastezi mai repede, am un sfat: scrieti, scrieti si iar scrieti. Asa ca si exemplu, eu cand am dat prima data de calculator a fost undeva prin 97 si cum atunci era boala Mirc-ului (asl pls … etc ) ) vreo cativa ani am tot batut acolo la tastatura. Acum ca e moda cu messengerul incercati sa scrieti cat mai mult, dar in special cat mai corect si fara k in loc de ca si s in loc de sh…. etc.Eu personal scriu cateodata cu k nu pentru ca nu stiu ca nu se scrie asa, ci pentru ca o iau ca pe o caterinca.

 

Dupa atata timp sincer, nu pot sa spun ca tastez foarte repede, dar recunosc ca am ajuns la stadiul in care uitatul la tastatura nu mai reprezinta un lucru important in redactare.

 

Testeaza cat de repede scrii :

This is the hidden content, please

 

Asa ca daca vrei sa stii si tu cat de repede tastezi, dai un reply la acest topic pentru a vedea url-ul.

Edited by Essex

 

6BHvC.gif.b3b68ca49496ac435560a60fcf91669d.gif

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...