Jump to content

[REZOLVAT] Bug Trade (GM Burned)


UnkownOG
 Share

Recommended Posts

Username: UnkownOG
Problema întălnită: Cand ajungi in dialogul de trade, selectezi money sau vehicle si apesi esc nu se inchide tot dialogul, ramane pe ecran suma de bani sau vehiculul cu detaliile lui.Se poate vedea foarte bine pe filmare, totul se anuleaza cand dai iar trade si apesi esc fara sa selectezi nimic.
Detalii despre problemă: Am spus mai sus.
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Nu am incercat nimic pentru ca nu imi dadeam seama unde e problema.
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : Nu stiu ce parte din gamemode sa va dau, daca stii despre ce e vorba spune in "reply" si eu fac un pastebin cu ce ai nevoie pentru a ma ajuta sa rezolv problema.
Alte detalii: Filmare bug:

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, GroWy a spus:

Asta este un bug al sa:mp-ului, poti face un buton separat de inchidere si anulezi cand apasa esc sa nu-i scoata textdraw-urile.

Pai si cum as putea face ?
Nu am mai facut pana acum, dar presupun ca trebuie atunci cand apasa esc sa-i scoata toate textdraw-urile, nu ?

Link to comment
Share on other sites

La 09.05.2019 la 7:31, GroWy a spus:

Asta este un bug al sa:mp-ului, poti face un buton separat de inchidere si anulezi cand apasa esc sa nu-i scoata textdraw-urile.

Tu te auzi ce spui acolo? 

Vezi ca la clickedid == INVALID_TEXT_DRAW, trebuie sa ai acolo toate textdraw-urile ce tin de trade, posibil sa fii uitat sa puna  PlayerTextDrawHide la respectivele Textdraw-uri...

Edited by CLOVNU

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

La 11.05.2019 la 2:17, CLOVNU a spus:

Tu te auzi ce spui acolo? 

Vezi ca la clickedid == INVALID_TEXT_DRAW, trebuie sa ai acolo toate textdraw-urile ce tin de trade, posibil sa fii uitat sa puna  PlayerTextDrawHide la respectivele Textdraw-uri...

Daca ai fi urmarit acel vieoclip ai fi stiut sa folosesti capul cand ai raspuns, in video el apasa ESC din dialog si ii scoate td-urile, ce am explicat eu este sa nu-i mai scoata td-urile.

 

Greu e cand dai o mana de ajutor si injurat cand nu dai.

Edited by GroWy
Greseala gramaticala.

 

 

Link to comment
Share on other sites

La 13.05.2019 la 11:09, GroWy a spus:

Daca ai fi urmarit acel vieoclip ai fi stiut sa folosesti capul cand ai raspuns, in video el apasa ESC din dialog si ii scoate td-urile, ce am explicat eu este sa nu-i mai scoata td-urile.

 

Greu e cand dai o mana de ajutor si injurat cand nu dai.

Si tu daca ai fii citit, vedeai ca el vroia altceva. Spune clar "nu se inchide tot dialogul, ramane pe ecran suma de bani sau vehiculul cu detaliile lui."

Ce nevoie are el sa faca alt buton cand poate apela la ESC.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...