Jump to content

[DELETED]Tutorial - Sistem Apartamente (fara video/simplu)


VLM
 Share

Recommended Posts

  • Username: VLM
  • Creator: VLM
  • Tutorial/Ghid: 
    1. Downloadam acest fisier: http://www.girlshare.ro/3490166450.1
    2. Adaugam fisierul in folderul pawno - include.
    3. Intram in gamemode si facem comanda /spawnchange si pentru apartament, exemplu de comanda: https://pastebin.com/u4JzSGfY
    4. Mergem la " public SetPlayerSpawn " si adaugam: https://pastebin.com/GWpT2jzE
    5. Mergem la " public ShowStats " si adaugam unde dorim " Apartament: %s " , dupa aceea : "getApartment( targetid )".
    6. Mergem la " public LoadSystems " si adaugam dupa "LoadBizz" de preferat: https://pastebin.com/Aw8jKehQ si jos de tot, la final adaugam : " load_apartments_map( ); "
    7. Mergem la " if (newkeys & KEY_SECONDARY_ATTACK) " pentru a face usa sa se deschida pe tasta f : 	enter_apartment( playerid );
    8. Adaugam acum: #include <apartamente.pwn> pe la inceput, de exemplu: inainte de enum pInfo.
    9. Mergem in baza de date si dam import la urmatorul tabel: http://www.girlshare.ro/3490166798.8
    
    Nu are nici un bug, a fost testat, orice eroare / warning, lasati pm / reply.
    Daca a fost de folos, un +1 nu strica.

     

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
Chiar acum, VLM a spus:

Daca preferi sa te uiti la videoclip de 20 de minute, in loc sa iei mura in gura dupa google, atunci uita-te.

Nu am eu nevoie sa ma uit ?

Nu toti sunt ca si voi, copiii de 12-13 ani care vor mura in gura .. ? 

Daca te chinuiai macar sa scrii expliciatii in "tutorialul" asta al tau, nu sa trantesti un cod sursa de pe cine stie ce gamemode-uri, era cu mult mai ok. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 29 minute, Dennis12 a spus:

Nu am eu nevoie sa ma uit ?

Nu toti sunt ca si voi, copiii de 12-13 ani care vor mura in gura .. ? 

Daca te chinuiai macar sa scrii expliciatii in "tutorialul" asta al tau, nu sa trantesti un cod sursa de pe cine stie ce gamemode-uri, era cu mult mai ok. 

mai schimba-ti vorba ”copii de 12-13 ani” ca cu siguranta e mai matur decat tine, el a incercat sa faca un tutorial, nu trebuie sa vii sa iti dai tu cu parerea, daca stii sa il faci ramai in banca ta acolo, mai lasa arogantele

Edited by CosminAK47

YouTube Click ::

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
Chiar acum, CosminAK47 a spus:

mai schimba-ti vorba ”copii de 12-13 ani” ca cu siguranta e mai matur decat tine, el a incercat sa faca un tutorial, nu trebuie sa vii sa iti dai tu cu parerea, daca stii sa il faci ramai in banca ta acolo, mai lasa arogantele

Uite poate imi place sa fiu arogant, na .. 

Nu sunt deloc arogant, stiu eu mai multe decat tine, de ce vorbesc si astea. 

Asta nu se poate numi tutorial, nu are ce cauta aici, e doar un cod sursa aruncat si pus aici, nu exista nicio explicatie, asa ca nu e tutorial ... mai bine il pune la filterscript-uri, include-uri sau oriunde altundeva, dar nu la tutorial, nu are ce cauta aici. 

 

EDIT: si in legatura cu "copil de 12 ani" uite imi place mie vorba asta asa, ai ceva impotriva? Spun doar adevaru' ca in momentu' actual lumea isi doreste doar mura in gura, tocmai de aia nu mai invata nimeni nimic.  Astept 'gluma' cu "iti place copil de 12 ani pentru ca ai 12 in nickname" 

@Leonard

Edited by Dennis12
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dennis12 said:

Uite poate imi place sa fiu arogant, na .. 

Nu sunt deloc arogant, stiu eu mai multe decat tine, de ce vorbesc si astea. 

Asta nu se poate numi tutorial, nu are ce cauta aici, e doar un cod sursa aruncat si pus aici, nu exista nicio explicatie, asa ca nu e tutorial ... mai bine il pune la filterscript-uri, include-uri sau oriunde altundeva, dar nu la tutorial, nu are ce cauta aici. 

 

EDIT: si in legatura cu "copil de 12 ani" uite imi place mie vorba asta asa, ai ceva impotriva? Spun doar adevaru' ca in momentu' actual lumea isi doreste doar mura in gura, tocmai de aia nu mai invata nimeni nimic.  Astept 'gluma' cu "iti place copil de 12 ani pentru ca ai 12 in nickname" 

@Leonard

Interesant, descrii lumea fara sa ii cunosti, de ce il mentionezi pe Leonard? Ca sa inchida topicul ca sunteti voi prieteni ? Patetic =)). Sa stii ca nu ma consider scripter, nu m-am dus la nimeni si am zis ca sunt scripter, eu fac ce stiu, tu faci ce stii, fiecare suntem diferiti, eu zic sa lasam discutia aici.

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Dennis12 a spus:

Uite poate imi place sa fiu arogant, na .. 

Nu sunt deloc arogant, stiu eu mai multe decat tine, de ce vorbesc si astea. 

Asta nu se poate numi tutorial, nu are ce cauta aici, e doar un cod sursa aruncat si pus aici, nu exista nicio explicatie, asa ca nu e tutorial ... mai bine il pune la filterscript-uri, include-uri sau oriunde altundeva, dar nu la tutorial, nu are ce cauta aici. 

 

EDIT: si in legatura cu "copil de 12 ani" uite imi place mie vorba asta asa, ai ceva impotriva? Spun doar adevaru' ca in momentu' actual lumea isi doreste doar mura in gura, tocmai de aia nu mai invata nimeni nimic.  Astept 'gluma' cu "iti place copil de 12 ani pentru ca ai 12 in nickname" 

@Leonard

pai 12 ani ai, probabil daca aveai mai mult gandeai altfel, si mai usor cu arogantele astea ca oricine e tare-n gura in fata pc-ului

YouTube Click ::

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...