Jump to content

[REZOLVAT] Ajutor panel


equin0x
 Share

Recommended Posts

Este complicat daca nu ai cunostiinte, insa trebuie sa faci un form cu un buton si un input. le dai nume la fiecare buton si input in parte si dupa aceea trebuie sa faci codul php. ei bine aici este mai greu deoarece trebuie sa incepi ceva de genu

<?php

if(isset($_POST['numele la buton'])) {

aici pui in functie de framework ce anume sa se intample

acu daca lucrezi pe pdo simplu, nici un framework e simplu si trebuie doar ceva de genu asta

$q = Config::$g_con->prepare('UPDATE `NUMELE LA TABELU UNDE E USERU` SET `AICI PUI NUMELE CUM AI TU IN BAZA LA BAN` = 1 ,`AICI PUI NUMELE CUM AI TU IN BAZA LA BAN REASON` = ? WHERE `name` = ?');
$q->execute(array($_POST['AICI PUI TU NUMELE LA INPUT'],AICI PUI TU SA NUMELE LA PLAYER));

}

?> sper ca te-am ajutat, nu am explicat tocmai pe intelesul tutoror, dar sper ca te-am ajutat

Link to comment
Share on other sites

Exact, olteanu a explicat foarte bine ce trebuie sa faci, insa cel mai bine ar fi sa adaugi si o "protectie" ca acea comanda sa poata fi executata doar daca jucatorul are adminul mai care sau egal cu 1. Deoarece daca tu pui la post "ban" de exemplu, cu o simpla scriere in inspect element iti poate bana tot serverul din panel :<. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...