Jump to content

Se mai merita sa deschizi o comunitate de samp in 2022?


Blaw
 Share

Recommended Posts

Salutare, sunt Blaw, probabil cei vechi pe comunitate ma cunoasteti, tocmai ce mi-am amintit de aceasta comunitate acum cateva zile si am vrut sa vad ce mai e nou, sentimentul pe care il simt este dificil de descris, imi pare foarte rau ca sampul nu mai este cum a fost odata... deja lumea a uitat de el, atatea ore pierdute din viata aruncate pe nimic...

 

Lasand asta, vreau sa cer parerea voastra. Se mai merita sa deschizi o comunitate de samp in 2022? 

Acuma vorbim de ceva serios, nu rpg.prahova.tk, la 5 playeri online = infernus free. Mai pe scurt, ma refer la un gamemode inceput de la zero, frumos optimizat si bine pus la punct, cu sisteme putine dar gandite foarte bine (ca pe vremuri) cu putine textdraw-uri si culori, putine joburi dar ceva nou si frumos. Pe langa, sa vina cu un panel ce nu a mai fost folosit in romania (template). Mai pe scurt, un server rpg dar bine pus la punct ce nu are intentia de a copia serverele actuale si din contra, sa aduca acel vibe de prin 2015-2017 dar sa aibe joburi noi, idei noi, sisteme noi si bine puse la punct. Ce parere aveti? se merita? Am 2000 de lire pusi de-o parte pentru a deschide asa ceva, pentru unii este mult, pentru altii putin. Nu vreau sa aud ca pot investi banii in altceva, scopul meu este de a aduce jucatori noi dar si pe cei vechi pe un server fresh dar cu potential mare. Cei 2000 de lire despre care vorbesc o sa fie impartiti undeva la 200-300 hostarea website-ului si a serverului iar restu pentru a promova comunitatea. Ce parere aveti ?

Pe langa asta, am vazut si cateva update-uri de la cei ce lucreaza la Open:MP. Credeti ca va aduce vreo schimbare prin care jucatorii se vor intoarce inapoi la sa:mp?

 

Astept raspunsurile voastre!

FONDATOR RPG.ETRION.RO (2016-2021) .

 

Link to comment
Share on other sites

  • Retired

Nu suna rau, daca "2k pt sv samp" este adevarat si esti pregatit sa pierzi acei bani, go for it.

Iar legat de open:mp, pentru ei nu prea cred ca conteaza platforma.
 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Ambassador

Eu unul m-as apuca de un server oldschool care sa se mentina indeajuns pentru "vremurile" vechi si bune dar opinia mea in general este ca nu se merita sa iti mai faci o comunitate pentru ca lumea nu mai are treaba cu sa:mp-ul, suntem in 2022 unde lumea face bani usor pentru un pc care sa ruleze jocuri AAA. De preferat mai bine investeti in altceva (jocuri, in-game currency, irl things) decat in SA:MP.

OY8gQY.gif

steam // last.fm // spotify

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2022 at 10:54 AM, sh4rosky said:

Eu unul m-as apuca de un server oldschool care sa se mentina indeajuns pentru "vremurile" vechi si bune dar opinia mea in general este ca nu se merita sa iti mai faci o comunitate pentru ca lumea nu mai are treaba cu sa:mp-ul, suntem in 2022 unde lumea face bani usor pentru un pc care sa ruleze jocuri AAA. De preferat mai bine investeti in altceva (jocuri, in-game currency, irl things) decat in SA:MP.

se pare ca mi-am gasit si designer pt forum :))

FONDATOR RPG.ETRION.RO (2016-2021) .

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...