Jump to content

[IPS Theme] Warzone 1.0 (beta) [ IPS 4.5 ]


JulianoDillon
 Share

Recommended Posts

  1. Username: Juliano Dillon
  2. Varsta 18
  3. Ce vinzi?: Tema / Template IPS 4.5
  4. Dovada (că sunteti in posesia produsului) OBLIGATORIU: eu am creat-o :))
  5. Pret: 3 pachete, respectiv 110 euro, 120 euro sau 140 euro
  6. Detalii de contact: Mai jos
  7. Alte precizari: Cititi cu atentie

 

 Ai deschis o comunitate de gaming si vrei sa pasesti cu dreptul in aceasta industrie printr-un design unic si contemporan? Sau pur si simplu vrei sa schimbi aspectul forumului tau cu ceva mai modern, bazat pe gaming? Mai jos iti voi afisa o oferta foarte greu de refuzat.

Eu, Juliano Dillon, impreuna cu Yacine Trissa, CROSS cum il stiu prietenii, am dezvoltat o tema IPS bazata pe un concept creat acum ceva timp de niste autori polonezi (conceptul nu a primit niciodata viata, nici macar un script). Warzone, cum am denumit noi tema, este baza pe jocul Call Of Duty cu acelasi nume si este alegerea potrivita pentru un forum de gaming modern.

Cum a fost scriptata tema si ce va putem spune despre ea?

  • Scriptarea temei a fost inceputa pe data de 29.11.2020 deci intreaga scriptare a temei a durat aproximativ 2 saptamani.
  • Am folosit 2 tipuri de navigatie ( verticala & orizontala ) bazate pe rezolutia dispozitivului utilizat.
  • Este inclusa o sectiune ce permite afisarea a maxim 4 proiecte tip-card ce tine locul classicului BANNER.
  • Am adaptat design-ul acolo unde s-a putut la ceva mai modern si in acelasi timp unic.
  • Am optimizat aplicatiile disponibile.
  • Am oferit o atentie speciala pe partea de responsive datorita tuturor feature-urilor adaugate.

De ce este tema atat de speciala?

  • Meniul vertical ( navigatia ) are integrate sistemele de PM (Private Messages) si Report Center ce se modifica odata cu accesarea site-ului pe un dispozitiv cu o rezolutie foarte mica.
  • Navigatia verticala poate sustine de altfel pana la 9 tab-uri si un numar nelimitat de link-uri si categorii pentru fiecare tab.
  • Meniul userului a fost modificat, astfel incat in userMenu vor exista doar 2 link-uri pentru profil si sign-out, restul fiind mutate in navigatie in cadrul tab-ului Settings.
  • Categoriile au primit un aspect minimalist fiind afisate doar informatiile necesare pentru navigarea userului.
  • Header-ul profilului a fost modificat comparativ fata de cel default oferit de Invision Community.
  • A fost modificat panelul autorului din topic folosind un design diferit pentru o interpretare mult mai placuta.
  • Am creat special pentru acest template un sistem de LEVEL / RANK-URI / EXPERIENTA ce poate fi vizibil in userBar, topicuri si pe profil.
  • Tema include coperte si avatare speciale in functie de rank, precum si evidentierea postarilor in functie de culoarea rankului.

Ce va oferim odata cu achizitionarea temei noastre?

  • Support gratuit timp de 6 luni.
  • Logo, bannere, coperte si avatare incluse.
  • Configurarea navigatiilor este inclusa, la fel si modificarea lor chiar si in afara perioadei de support.
  • Modificarea temei pentru diferite sezone ( iarna, halloween, etc ) nu percepe o plata diferita, indiferent de perioada de support.

Sistemul de level & rank-uri

  • Cum am spus si mai sus tema are integrat un sistem de level & rank-uri creat de mine bazat pe activitatea userilor.
  • Odata cu schimbarea rank-ului user-ul va primi ( daca nu are deja setat unul manual ) un avatar custom ce va fi afisat doar in topicuri.
  • Experienta este reprezentata atat in cifre ( ex: 125xp ), cat si printr-un progress bar care se modifica cu fiecare punct de experienta si se reseteaza automat la trecerea in alt rank.
  • Momentan exista doar 6 rank-uri ( enumar: Newbie, Pro, Witcher, Warrior, Rebel, Legend ), dar pe viitor se pot adauga mai multe fara perceperea unei alte plati.
  • Rank-ul Legend are evidentiate posturile printr-o coperta pe langa evidentierea bazata pe rank.

Cum se poate achizitiona tema si ce pachete pot alege?

  • Tema poate fi achizitionata doar prin intermediul PayPal.
  • Aceasta poate fi cumparata de la mine, Juliano Dillon, sau Yacine Trissa.
  • Puteti alege unul dintre urmatoarele pachete afisate mai jos.
  • Odata achizitionata tema nu va mai fi disponibila pentru un alt doilea cumparator ramanand unica pentru primul client.
  • Daca cumparati prin intermediul acestui topic, avand in vedere ca navighez de ceva timp pe PCT, va exista o reducere de 10 euro.

vLc0jmx.png  gj6rFvP.png  cU49t5L.png

 

Metode de plata

haXAN1m.png

Screenshot-uri cu tema:

Index page

Gqwlvtm.png?1

Topic post

T7OBzrL.png?1

Profile header

QUnzbfa.png?1

Pentru alte servicii in domeniul design va rog sa folositi urmatoarele metode de contact:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...