Jump to content

[REZOLVAT] Problema - warning mysql


RAGGABAWS
 Share

Recommended Posts

Username: RAGGABAWS
Problema întălnită: 4500 warnings
Detalii despre problemă: In momentul in care dau compile la un GM ( cu sublime text ) primesc 4500-4600 warnings pe diferite linii, majoritatea sunt la comenzi de mysql insa am si la YCMD-uri. 
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Am schimbat cateva include-uri dar in zadar.
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/xd1p18yD
Alte detalii: Warning-ul primit este asta: warning 239: literal array/string passed to a non-const parameter.

Am pus 3 linii cu warnings in pastebin.

Link to comment
Share on other sites

Pai uite, pentru linia asta:

mysql_format(SQL, query, sizeof(query), "UPDATE cars SET `Temporar`='1', `TemporarTime`='%d' WHERE `ID`='%d'", CarInfo[vsid][cTemporarTime], CarInfo[vsid][cID]);

Am eroare asta:

F:\stest\gamemodes\alo.pwn(9617) : warning 239: literal array/string passed to a non-const parameter

 

Primele warning-uri sunt astea: https://pastebin.com/d0LHy9UH

Si eu banuiesc ca e de la include-urile YSI dar nu stiu de ce.. 

Link to comment
Share on other sites

Am rezolvat pana la urma cu include, insa am alta problema acum. Nu imi compileaza. Cand dau build, scrie la status Building, apoi peste 2-3 secunde Building finished.  Iar acolo jos unde apar erori/warnings daca e cazul, imi scrie doar timpul in care a terminat build-ul.

Link to comment
Share on other sites

  • Retired
2 hours ago, RAGGABAWS said:

Am rezolvat pana la urma cu include, insa am alta problema acum. Nu imi compileaza. Cand dau build, scrie la status Building, apoi peste 2-3 secunde Building finished.  Iar acolo jos unde apar erori/warnings daca e cazul, imi scrie doar timpul in care a terminat build-ul.

Probabil lipseste o '{' sau '}'.

ezgif-com-gif-maker-1-00000.png

Not So Zen SRL

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...