Jump to content

Problema compilare sistem login/register


Rabbitten
 Share

Recommended Posts

Username:Rabbitten
Problema întălnită:Erori la compilare
Detalii despre problemă: Salut, am o problema la compilare serverfile de la 0 nimic pe el, am inceput cu sistem login/register cu mysql r41 din tutorialul lui Leonard de pe acest forum , si primesc erori la compilare.


Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: La inceput am aranjat frumos in gamemode dupa cum am crezut si nu aranjate cum le-a pus in tutorial leonard, apoi mi-am dat seama dupa ce am terminat ca uitasem ca intr-un 'program' conteaza ordinea si le-am rearanjat in ordinea care le-a pus si el in tutorial si tot imi da erori intradevar in loc de 19 imi da 14 dupa rearanjare
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/5PH3XSNy
Alte detalii: Sunt la inceput vreau sa deschid un server de samp , dar vreau sa il fac eu de la 0. In mare stiu cu ce se mananca pentru ca sunt la IT, dar nimeni nu e perfect. Se invata...

Edited by Rabbitten
Link to comment
Share on other sites

  1. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(80) : error 017: undefined symbol "g_SqL" - la linia 80 modifică și pune g_Sql;
  1. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(269) : warning 217: loose indentation - linia 269 nu este pusă corespunzător, ori are un tab în plus, ori un spațiu sau tot la fel, dar în -.
  2. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(271) : error 017: undefined symbol "DIALOG_REGISTER" - nu ai definit DIALOG_REGISTER.
  3. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(278) : error 004: function "SCM" is not implemented - du-te sus și pune #define SCM SendClientMessage
  1. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(281) : error 017: undefined symbol "DIALOG_AGE"
  2. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(285) : error 017: undefined symbol "DIALOG_LOGIN"
  3. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(290) : error 017: undefined symbol "DIALOG_LOGIN" la toate astea, nu ai definit DIALOG_AGE și DIALOG_LOGIN
  4. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(291) : error 001: expected token: ",", but found ";" - verifică cu atenție ce ai scris.
  5. C:\Users\raz\Desktop\revolution\gamemodes\revolution.pwn(296 -- 298) : error 001: expected token: "}", but found "if" - ai uitat să închizi acolada.
number of arguments does not match definition - eroarea asta spune că nu ai respectat toți parametrii unei funcții, verifică încă o dată.

 

Edited by Gabi23
Link to comment
Share on other sites

  • 577777 locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...