Jump to content

[Proiect] Saints-net oficial


Mortred
 Share

Recommended Posts

SAINTS-NET ROMANIA

 

Salutare, dragi prieteni astazi va vom anunta prin acest topic ca... saints-net se va redeschide in viitorul apropiat. Istoricul comuniatii saints-net a fost unul frumos deoarece a atins numarul de playeri 250/250 pe vremurile alea. Respect pentru Pharell si sprites cei care au contribuit cel mai mult la acea comunitate. 

Eu @Mortred alaturi de prietenul meu @Stromw0w vrem sa aducem inapoi sa:mp-ul acela vechi si frumos in care chiar voiai sa ajungi la un obiectiv si luptai pentru el in care nu te plictiseai niciodata chiar daca nu erau asa multe sisteme pe vremea aceea ca na sa:mp... Vrem sa oferim un gameplay cat mai linistit si frumos tuturor mai ales ca in ziua de azi poti optimiza sa:mp-ul mult, mult mai bine si mai usor. O sa folosim: 

 - pluginuri: mysql r39, streamer 2.8.1, sscanf

  - includeuri: libraria YSI,  mysql,  streamer,  sscanf2, etc.

Stiu ca tot s-au deschis servere, comunitati s.a.m.d dar degeaba majoritatea sunt fantoma si din contra mai mult de pierd playerii. Stiu ca ati auzit de multe ori ca o sa fie un server de durata o comuntiate de durata cu oameni maturi etc si intr-o saptamana offline. Eu va promit alaturi de @Stromw0w ca o sa fie ceva frumos si de durata si o sa ne dam toata silinta pentru acest proiect stiu ca pentru voi par doar niste vorbe ca la toti ceilalti dar nu... o sa vedeti ca la noi vorba e si fapta. Noi nu suntem genul acela. Noi ce vorbim aia facem dar ca sa vedeti asta trebuie sa capatati increderea noastra si o sa va demonstram acest lucru in timp mai ales daca o sa vizitati acest topic mai mereu.

Nu mai vreau sa ma lungesc dar tot ce pot sa va spun ca saints-net o sa revina si cu un GM realizat de la 0 (new.pwn) si nu o sa fie o bataie de joc. 

(Mortred) - experienta pawn, mysql, cheating, 6 ani

(Stromw0w) - experienta pawn, mysql, cheating, 4 ani

Suntem foarte bine pregatiti in acest domeniu o sa vedeti pe parcurs.

Pana atunci va doresc o zi buna!

Cu drag si stima STAFF-ul saints-net romania s.r.l

Legea nr. 31/1990 Societate

Link to comment
Share on other sites

[1.9.06]
1. a fost adaugat un sistem de licente:
   Jucatorii pot detine 4 licente: driving, fly, boat, si gun. Jucatorii pot lua licentele fly, boat si gun incepand cu level 3.
   In viitor va fi adaugata o posibilitate de a lua licentele.
2. a fost adaugat un sistem de DMV:
   Jucatorii pot incepe un examen doar daca nu au licenta de condus tastand comanda [/exam].
   Pentru a incepe examenul, jucator va trebui sa introduca un numar de ore pentru licenta (de exemplu /exam 200, 200 fiind orele).
   Pretul licentei de condus este calculat astfel: $100 - o ora, daca jucatorul a ales 200 de ore pentru licenta, pretul va fi $20,000.
   Odata tastata comanda /exam, jucatorul va trebui sa mearga prin toate cele 12 checkpoint-uri pentru a obtine licenta.
   Vehiculul pentru examen este Landstalker (400).
3. a fost adaugata comanda /licences pentru a vedea licentele disponibile
4. a fost adaugata comanda /agl, respectiv /admingivelicence pentru a da o licenta unui jucator (pt. admini)
5. acum adminii pot suspenda licenta de gun tastand comanda /suspendlicence
6. acum cand un admin foloseste comanda /suspendlicence, licenta de arme a jucatorului va fi luata
7. a fost adaugat un textdraw informativ pentru cei la scoala de soferi

 

Va asteptam pe server: 93.114.82.125:7777

discord: https://discord.gg/c9zrSgK

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...