Jump to content

[DELETED]Firma de hosting


Captain
 Share

Recommended Posts

Salut, m ar interesa ca peste cateva luni sa deschid o firma de hosting care sa cuprindă si webhost si host pt jocuri. Mentionez ca o sa caut 2 persoane care sa se ocupe de firma, 2 persoane pricepută in asa ceva. Cineva care are sau care se pricepe, are idee cam cat se investește pe luna pentru asa ceva? 

Link to comment
Share on other sites

Acum 16 ore, peiN a spus:

Salutare, poti oferi mai multe detalii? De exemplu: tu vei detine fizic hardware-ul, sau vei functiona pe baza de resell?

Eu nu stiu cum se face, am avut doar servere de sa-mp si metin si cs.... Vreau sa fac o firma de hosting si nu d aia "fantoma" si caut băieți care sa se priceapă in asa ceva si sa nu investesc aiurea acolo. Dacă mă poți ajuta cu detalii da mi  un mesaj in chat sa mi spui cam cum se face 

Link to comment
Share on other sites

La 05.04.2019 la 14:59, Captain a spus:

Eu nu stiu cum se face, am avut doar servere de sa-mp si metin si cs.... Vreau sa fac o firma de hosting si nu d aia "fantoma" si caut băieți care sa se priceapă in asa ceva si sa nu investesc aiurea acolo. Dacă mă poți ajuta cu detalii da mi  un mesaj in chat sa mi spui cam cum se face 

Daca nu stii sa dai un raspuns la intrebarea pe care ti-am pus-o, inseamna ca inca nu esti inca pregatit sa ai o firma de hosting. Iti sugerez sa te documentezi minim o luna, poate chiar doua ce inseamna asta afacere si cum se desfasoara. Mult succes!

Steam

Facebook

Discord: peiN#5187

 

giphy.gif?cid=3640f6095c0ce8524e43372f59

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Kramppers locked this topic
  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...