Jump to content

[REZOLVAT] Ce ordine îmi recomandați


Davidoff7677
 Share

Recommended Posts

  • Username: Davidoff7677
  • Problema întâlnită: Am nevoie de o ordine a ce urmează să fac
  • Detalii despre problemă: Recent, m-am apucat sa fac un gm de la 0 sa vad cat de departe pot sa ajung cu el (este RPG). Până acum am făcut sistemul de register/login și de aici nu știu cu ce sa continui. Așa că vă rog frumos sa-mi spuneți și mie intr-o ordine niste sisteme, etc. cu care sa continui gm-ul.
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Sistemul de login/register l-am făcut.
  • Cod sursa (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/adyU703F
  • Alte detalii : Știu că pare cam ciudata intrebarea dar vreau sa arate frumos gm-ul (sa le aibe pe toate in ordine).
Link to comment
Share on other sites

Deci ai urmarit tutorialul lui Edison din gm de la 0, bun
Acum incepi cu
- sistemul de vehicule personale, ds, odometer, si ce e legat de vehicule
-sistemul de admini (/admins /setadmin /ban /kick /report /pm /slap /warn si toate comenzile de admin, le iei si tu de la admin cel mai mare la cel mai mic)
- sistemul de helperi (/helpers /sethelper /n /nskip /nqueue /ndelete si restul comenzilor)
- incepi sistemul de factiuni basic, faci 2 departamente, 2 pasnice, 2 ganguri (adaugi in timp, acum momentan trebuie sa ai doar esentialul)
- dupa faci case, bizuri
- dupa faci sisteme, gift, roll, spin, etc

ti-am spus asa in mare

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 minute, Atrocity a spus:

Deci ai urmarit tutorialul lui Edison din gm de la 0, bun
Acum incepi cu
- sistemul de vehicule personale, ds, odometer, si ce e legat de vehicule
-sistemul de admini (/admins /setadmin /ban /kick /report /pm /slap /warn si toate comenzile de admin, le iei si tu de la admin cel mai mare la cel mai mic)
- sistemul de helperi (/helpers /sethelper /n /nskip /nqueue /ndelete si restul comenzilor)
- incepi sistemul de factiuni basic, faci 2 departamente, 2 pasnice, 2 ganguri (adaugi in timp, acum momentan trebuie sa ai doar esentialul)
- dupa faci case, bizuri
- dupa faci sisteme, gift, roll, spin, etc

ti-am spus asa in mare

Ms mult apreciez și da, am urmărit tutorialul lui Edison.

Link to comment
Share on other sites

Dupa register & login, eu de obicei termin toate comenzile de admini. Oricum, ordinea nu prea conteaza deoarece toate sistemele sunt legate intre ele, deci tot te vei intoarce la unul din cele trecute pentru a-l finisa. Iti recomand sa faci ce chiar ai chef, daca vrei sa faci un sistem de biz dar ordinea spune "mai intai sistem de house", atunci fa sistem de biz.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...