Jump to content

vehicul vip


ezeq.nacusse
 Share

Recommended Posts

CMEx(playerid, -1, "This %s (ID %d) is owned by %s | Age: %d days | Odometer: %.2f km | Colors: %d, %d | Insurance: $%s (%d points) | VIP: %s",aVehicleNames[CarInfo[carid][cModel]-400], CarInfo[carid][Spawned], CarInfo[carid][cOwner], CarInfo[carid][cAngle], CarInfo[carid][KM], CarInfo[carid][cColorOne], CarInfo[carid][cColorTwo], FormatNumber(CarInfo[carid][cTax]), CarInfo[carid][cPoints], CarInfo[carid][cVip]);

+ trebuie sa iti faci undeva o verificare daca cVip == 1 sau cum e la tine in gm sa afiseze VIP: Da  sau daca cVip == 0 , sa afiseze Nu.

Alo sedau tu esti? :haha:


 


vHjgR9U.jpg

Link to comment
Share on other sites

CMEx(playerid, -1, "This %s (ID %d) is owned by %s | Age: %d days | Odometer: %.2f km | Colors: %d, %d | Insurance: $%s (%d points) | VIP: %s",aVehicleNames[CarInfo[carid][cModel]-400], CarInfo[carid][Spawned], CarInfo[carid][cOwner], CarInfo[carid][cAngle], CarInfo[carid][KM], CarInfo[carid][cColorOne], CarInfo[carid][cColorTwo], FormatNumber(CarInfo[carid][cTax]), CarInfo[carid][cPoints], CarInfo[carid][cVip]);

+ trebuie sa iti faci undeva o verificare daca cVip == 1 sau cum e la tine in gm sa afiseze VIP: Da  sau daca cVip == 0 , sa afiseze Nu.

 

El se refera, cand e vip sa apara [VIP VEHICLE] si cand nu e vip sa fiie normal, asta nici eu nu mi-am dat seama cum sa fac.

Link to comment
Share on other sites

Salut, cum pot face sa apara daca masina este vip sau nu ?!

 

https://pastebin.com/4GwcKCZ3

creeaza o noua variabila

new isvipveh[15];

apoi adaugi verificarea 

if(PlayerInfo[pCarVIP][v] > 0) format(isvipveh, sizeof(isvipveh), "{FFFF00}[VIP VEHICLE]"); 

 

 

/**/ schimbi variabilele pe care le ai tu.

 

 

sau uite direct codul tau sursa: #muraingura

https://pastebin.com/GiJetH3A

Edited by iCristiaNAdv
Link to comment
Share on other sites

  • Retired
CMEx(playerid, -1, "This %s (ID %d) is owned by %s | Age: %d days | Odometer: %.2f km | Colors: %d, %d | Insurance: $%s (%d points) | VIP: %s",aVehicleNames[CarInfo[carid][cModel]-400], CarInfo[carid][Spawned], CarInfo[carid][cOwner], CarInfo[carid][cAngle], CarInfo[carid][KM], CarInfo[carid][cColorOne], CarInfo[carid][cColorTwo], FormatNumber(CarInfo[carid][cTax]), CarInfo[carid][cPoints], CarInfo[carid][cVip]);

+ trebuie sa iti faci undeva o verificare daca cVip == 1 sau cum e la tine in gm sa afiseze VIP: Da  sau daca cVip == 0 , sa afiseze Nu.

 

N-ai auzit de operatiuni ternare no ? 

 

in loc de 

 

new IsVipVehicle[999999];

if(C_DATA[cID][cVip] == 1) IsVipVehicle = "Ie VIP";

else if(C_DATA[cID][cVip] == 0) IsVipVehicle = "Nu ie VIP"; 

 

Devine:

 

((C_DATA[cID][cVip] == 1) ? ("Ie Vip"):("Nu ie VIP")) 

Si asta vine cand afisezi alea cu insurance si toate cacaturile 

 

Daca n-ati prins sarcasmu cu "ie" si veniti sa ma faceti analfabet, mai bine ciocu' mic.

Link to comment
Share on other sites

N-ai auzit de operatiuni ternare no ? 

 

in loc de 

 

new IsVipVehicle[999999];

if(C_DATA[cID][cVip] == 1) IsVipVehicle = "Ie VIP";

else if(C_DATA[cID][cVip] == 0) IsVipVehicle = "Nu ie VIP"; 

 

Devine:

 

((C_DATA[cID][cVip] == 1) ? ("Ie Vip"):("Nu ie VIP")) 

Si asta vine cand afisezi alea cu insurance si toate cacaturile 

 

Daca n-ati prins sarcasmu cu "ie" si veniti sa ma faceti analfabet, mai bine ciocu' mic.

Tocmai asta i-am explicat si eu.  Nu este mare diferenta intre ce am zis eu, si ce ai zis tu.

Edited by VladRPG

Alo sedau tu esti? :haha:


 


vHjgR9U.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...