Jump to content

Breaking Bad


Recommended Posts

BREAKING BAD

 

 

 

 

    Breaking Bad este un serial american aparut in toamna anului 2008, genul acestuia fiind Politist-Drama. Actorul principal Walter White este diagnosticat cu cancer iar acesta doreste sa-si ajute familia cat mai multi bani dupa moartea acestuia, asa ca intra in lumea drogurilor ca si preparator impreuna cu fostul lui elev de liceu, Jesse.

 

 

    Recomand acest serial datorita scenariului bine pus la punct. Intalnim foarete multa comedie neagra, aceasta facandu-l mai fascinant. Serialul nu este unul scurt, acesta fiind impartit in 5 sezoane cu aproximativ 20-23 episoade in fiecare sezon. Inceputul trebuie sa recunosc ca este destul de plictisitor dar prin sezonul 2-3 devine foarte interesant. Daca ai mult timp liber si esti un pasionat de seriale si nu ai vazut Breaking Bad iti recomand sa o faci. Am vizionat acest serial in urma cu 6 luni si nu am regretat.

 

 

    Puteti sa-l vizionati pe netflix: https://www.netflix.com/ro/title/70143836
    Sau pe acest site daca nu aveti un cont de netflix:

This is the hidden content, please





 

Link to comment
Share on other sites

Un serial vechi insa este un serial bun, fain si chiar placut insa dupa parerea mea (aparent subiectiva) serialul devine plictisitor dupa sezonul 3, adica deja eram obisnuit cu "surprizele" facute de regizor si nu mai era intrigant deloc pentru mine deoarece era acelasi fir narativ insa schimbate personajele, un fel de paradox e firul narativ, personajele principale nu scapa nici in ruptul capului.

Per total un serial frumos, bine regizat si care il recomand cu drag.

 

asdf.png

UaA_1.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...