Jump to content

[Problema] Intreare House / Biz


Arabu
 Share

Recommended Posts

  • Username: Marlboro
  • Problemă Ã®ntâlnită:  Salut , am o problema cu gamemode-ul , mi-a aparut dintr-o data aceasta problema si nu-i dau de cap...

    De cate ori vreau sa intru intr-o casa  / biz nu-mi da voie , nu imi intra in casa / biz  , personajul ramane tot afara. ( imi apare aceasta eroare doar cand dau enter sa intru in casa /biz  si dupa cum am zis nu imi intra in interior , personajul ramane tot afara. )

    Eroarea fiind aceasta ..

 

[17:36:01] [debug] Run time error 4: "Array index out of bounds"

[17:36:01] [debug] Accessing element at index 17 past array upper bound 15

[17:36:01] [debug] AMX backtrace:

[17:36:01] [debug] #0 000f2114 in ?? (0, 16, 0) from sapphire.amx

[17:36:01] [debug] #1 0002ba34 in public OnPlayerKeyStateChange (0, 16, 0) from sapphire.amx 

  • Detalii despre problemă: Imi apare doar cand incerc sa intru in case / biz-uri ...
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Nu am incercat sa fac nimic... mi-a aparut dintr-o data...
  • Cod sursă (recomandat pastebin.com): Cereti codul si vi-l dau .
  • Alte detalii: Sper sa ma ajute cineva .

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Așteptăm jucatorii de PUBG Mobile și pe serverul de Discord PUBG Mobile România!

Join PUBGM România

Respectă și vei fi respectat !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Problema e de la OnPlayerKeyStateChange, nu ai facut cum trebuie verificarile cand apesi Enter sau F pentru a intra in biz / casa, incearca sa faci comanda /enter si sa vezi daca iti merge asa.

Link to comment
Share on other sites

Problema e de la OnPlayerKeyStateChange, nu ai facut cum trebuie verificarile cand apesi Enter sau F pentru a intra in biz / casa, incearca sa faci comanda /enter si sa vezi daca iti merge asa.

Link to comment
Share on other sites

Problema e de la OnPlayerKeyStateChange, nu ai facut cum trebuie verificarile cand apesi Enter sau F pentru a intra in biz / casa, incearca sa faci comanda /enter si sa vezi daca iti merge asa.

 

 

 

Problema e de la OnPlayerKeyStateChange, nu ai facut cum trebuie verificarile cand apesi Enter sau F pentru a intra in biz / casa, incearca sa faci comanda /enter si sa vezi daca iti merge asa.

 

 

Ei bine am incercat sa compilez gm-ul original , nu ce-l care este editat de mine , pana acum mergea , dar acum nici cel original nu mai merge imi da aceasta eroare in consola , cred ca problema nu este din gamemode , si cred ca este de la vrun plugin cu care compilez gm-ul ... poate fii si de la asta nu ?

 

am observat ca atunci cand dau /q pe server in consola mai apare si ceva iterate_sscanf onplayerdisconnect sau ceva de genu , ar putea sa aive vreo legatura pluginu sscanf cu onplayerkeystatechanage ? Ca altfel nu-mi explic , pana acum a mers si apoi intr-o data sa nu mai mearga, si mna editu ca editu sa zic ca poate greseam eu ceva , dar acm nici originaul...

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Așteptăm jucatorii de PUBG Mobile și pe serverul de Discord PUBG Mobile România!

Join PUBGM România

Respectă și vei fi respectat !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eroarea iti spune clar care e problema. Incerci sa accesezi indexul 17 intr-un array care e definit de 15.

 

De ex:

new ceva[4];

ceva[4] = 2;

 

Aici o sa primesti acceasi eroare pentru ca ceva are 4 indexuri (0, 1, 2, 3) si tu încerci sa dai o valoare pe index 4 (care nu exista in variabila ta).

 

Ca sa stii mai exact unde e linia cu problema si pentru a putea face ceva, fa un fisier DE TIP .CFG (nu .txt) in folderul pawno, fisierul se numeste pawn.cfg. In acest fisier scrie -d3 si apoi compileaza gm.ul. Facand asta, vei compila in debug mode si vei primi mai multe informatii in server_log, cum ar fi linia.

Trebuie sa ai pluginul crashdetect.

Edited by Lunoxx

Servicii scripting calitative:

https://leaks.ro/topic/524-l-ofer-servicii-scripting-de-calitate/

Contact:

Discord: Lunoxx#1155
Email: a.mese99@gmail.com
Skype: alin.m99
Facebookfacebook.com/pawnscripts
    

Link to comment
Share on other sites

Eroarea iti spune clar care e problema. Incerci sa accesezi indexul 17 intr-un array care e definit de 15.

 

De ex:

new ceva[4];

ceva[4] = 2;

 

Aici o sa primesti acceasi eroare pentru ca ceva are 4 indexuri (0, 1, 2, 3) si tu încerci sa dai o valoare pe index 4 (care nu exista in variabila ta).

 

Ca sa stii mai exact unde e linia cu problema si pentru a putea face ceva, fa un fisier DE TIP .CFG (nu .txt) in folderul pawno, fisierul se numeste pawn.cfg. In acest fisier scrie -d3 si apoi compileaza gm.ul. Facand asta, vei compila in debug mode si vei primi mai multe informatii in server_log, cum ar fi linia.

Trebuie sa ai pluginul crashdetect.

Am incercat si cum ai zis tu , si imi da tot aceaieasi eroare... in server_log doar asa imi da cand apas enter sa intru in casa / biz , iar linia de la care ar fi problema nu mi-o afiseaza nicaieri.

 

[13:42:01] [debug] Run time error 4: "Array index out of bounds"

[13:42:01] [debug]  Attempted to read/write array element at index 17 in array of size 16

[13:42:01] [debug] AMX backtrace:

[13:42:01] [debug] #0 0014243c in ?? (0, 16, 0) from sapphire.amx

[13:42:01] [debug] #1 0002c588 in public OnPlayerKeyStateChange (0, 16, 0) from sapphire.amx

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Așteptăm jucatorii de PUBG Mobile și pe serverul de Discord PUBG Mobile România!

Join PUBGM România

Respectă și vei fi respectat !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Puteti da t/c am rezolvat problema !

 

vldgIri.png

YouTube : Click Redirect Channel

Discord : Arabu#9330

Canal Discord : Click To Join

Facebook : Click Facebook

Instagram : Click Instagram

Skype : Mita.Official

Așteptăm jucatorii de PUBG Mobile și pe serverul de Discord PUBG Mobile România!

Join PUBGM România

Respectă și vei fi respectat !

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Am incercat si cum ai zis tu , si imi da tot aceaieasi eroare... in server_log doar asa imi da cand apas enter sa intru in casa / biz , iar linia de la care ar fi problema nu mi-o afiseaza nicaieri.

 

[13:42:01] [debug] Run time error 4: "Array index out of bounds"

[13:42:01] [debug]  Attempted to read/write array element at index 17 in array of size 16

[13:42:01] [debug] AMX backtrace:

[13:42:01] [debug] #0 0014243c in ?? (0, 16, 0) from sapphire.amx

[13:42:01] [debug] #1 0002c588 in public OnPlayerKeyStateChange (0, 16, 0) from sapphire.amx

Daca faci ce am zis, iti afisaza linia.

Servicii scripting calitative:

https://leaks.ro/topic/524-l-ofer-servicii-scripting-de-calitate/

Contact:

Discord: Lunoxx#1155
Email: a.mese99@gmail.com
Skype: alin.m99
Facebookfacebook.com/pawnscripts
    

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...