Jump to content

[REZOLVAT] Cum se face un timer, care sa nu fie pentru un anumit player dar sa fie GLO


Mihuta
 Share

Recommended Posts

  • Username :Mihuta
  • Problema întâlnită:Cum se face un timer, care sa nu fie pentru un anumit player dar sa fie GLObal
  • Detalii despre problemă:sus
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?:am incercat sa fac eu, dar nu mi-a iesit
  • Cod sursa (recomandat pastebin.com) : -
  • Alte detalii :-
Link to comment
Share on other sites

Pai am o solutie pentru tine :

Citat

Adaugi ca variabila asta : timer[MAX_PLAYERS] [ poti s-o definesti cum vrei tu ] 

Dupa Introduci in comanda ta dorita

Citat

timer[playerid] = aici pui cate secunde doresti la un total de minute; [ ex: 1800 = 30 min ]

Incearca solutia asta.. pe langa asta mai am si o alta solutie.. astept un reply

Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, BOMBARDIER a spus:

Pai am o solutie pentru tine :

Dupa Introduci in comanda ta dorita

Incearca solutia asta.. pe langa asta mai am si o alta solutie.. astept un reply

Vreau un timer pentru toti playeri.. ( Gen sa fie: am folosit comanda /makeadmin ) sa zica la cei ce tasteaza comanda: ca aceasta comanda a fost folosita de cineva, aceasta comanda mai poate fi folosita in 2-Minute. "la toti ce tasteza comanda"

Link to comment
Share on other sites

Pai fa cum ti-am zis mai sus adaugi cate minute sa fie in comanda daca vrei 2 minte pui [ 60 ] si returnezi ca un mesaj gen

if(timer[playerid] > 0) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Asteapta 2 minute pentru a putea folosii aceasta comanda.");

Edited by BOMBARDIER
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, BOMBARDIER a spus:

Pai fa cum ti-am zis mai sus adaugi cate minute sa fie in comanda daca vrei 2 minte pui [ 60 ] si returnezi ca un mesaj gen

if(timer[playerid] > 0) return SCM(playerid, COLOR_WHITE, "Asteapta 2 minute pentru a putea folosii aceasta comanda.");

e pe playerid...

Adica e pe delay la un sigur playeri, mie imi trebuie la toti..

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...