Jump to content

[REZOLVAT] Problema incarcare din baza de date.


Jany
 Share

Recommended Posts

 

  • Username: J@ny
  • Problema întălnită: Pff cum sa explic, deci, am pus sa iei pConnectedTime din baza de date, nu imi da nici o erroare, nici in mysql_log nici in server log, in baza de date exita ace "ConnectedTime"(legatura o sa o vezi in linkul pastebin"), ciudat  e ca pAdmin, pSkin le ia cum trebuie, dar daca creez altceva nu le ia, mi se pune alt numar fata de cel din baza de date.
  • Detalii despre problemă:Am dat mai sus
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi? Tot ce am stiut:
  • Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/EPHV3gRN
  • Alte detalii: Sper sa ma ajutati.
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, LolyAdv a spus:

Ma gandesc ca acea variabila este legata de secundele din joc. In baza de date, ce tip ai pus la crearea campului? Trebuie INT, vezi daca e altceva si schimba. 

Da, int este.

Link to comment
Share on other sites

Chiar acum, LolyAdv a spus:

Vezi atunci cand plusezi secundele si salvarea.

In baza de date este o valoare si in joc alta valoare, am incercat sa fac pTest, si in baza de date Test, si la fel in baza de date e o valoare, in joc alta valoare.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, J@ny said:

In baza de date este o valoare si in joc alta valoare, am incercat sa fac pTest, si in baza de date Test, si la fel in baza de date e o valoare, in joc alta valoare.

hmm, ai facut debug sa vezi valoarea macar?  

Link to comment
Share on other sites

Just now, J@ny said:

Adica debug? cu printf?

Nu, ma refer sa zicem, nu ai facut o comanda sa-ti arate valoarea din joc? Gen scmf(playerid, -1, "%d", PlayerInfo[playerid][pTest]);

Apropo, s-ar putea sa se incurce conturile intre ele si sa-ti ia valoarea de la alt jucator.

Link to comment
Share on other sites

Este imposibil sa nu se execute codul si sa nu primesti macar un warning...

Asigura-te ca ai numit variabila din SQL cum trebuie.

Chiar acum, LolyAdv a spus:

Nu, ma refer sa zicem, nu ai facut o comanda sa-ti arate valoarea din joc? Gen scmf(playerid, -1, "%d", PlayerInfo[playerid][pTest]);

Apropo, s-ar putea sa se incurce conturile intre ele si sa-ti ia valoarea de la alt jucator.

Nu au cum sa se incurce conturile intre ele atat timp cat in query a specificat clar numele jucatorului si LIMIT 1.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...