Jump to content

[REZOLVAT] Pawn Compiler library has stopped working


ErrorAdv
 Share

Recommended Posts

  • Username: ErrorAdv
  • Problema întălnită: Cand dau compilare imi apare Pawn Compiler library has stopped working
  • Detalii despre problemă: Cand dau compilare imi apare Pawn Compiler library has stopped working si nu stiu ca sa ii fac..
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: am dat CRTL+Z pana sa scoata tot ce am adaugat inainte si tot nu merge. Inainte de a adauga un sistem mergea totul bine.
  • Cod sursă (recomandat pastebin.com) :  https://imgur.com/a/5bSU8uq
  • Alte detalii: Sper sa stie cineva.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kraim said:

Problema asta apare când in gm se afla o virgula, paranteza sau orice alt simbol pus greșit în sintaxa. 

nu are nicio treaba "," si cred ca nici ") / (".

 

ON: Incearca sa-ti amintesti pe unde ai umblat si refaci, poate ai inchis programul in care lucrezi inainte sa dai ctrl + z. Aceasta problema apare des cand ai uitat sa inchizi o "{".

Link to comment
Share on other sites

Probabil ai uitat undeva sa inchizi o paranteza sau ai inchis una fara sa o deschizi.

Spre exemplu, compiler-ul meu la crash cand scriam din neatentie "SCM9....);" In loc de "SCM(....);"

Reia codul recent facut linie cu linie pana gasesti problema.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, LolyAdv a spus:

nu are nicio treaba "," si cred ca nici ") / (".

 

ON: Incearca sa-ti amintesti pe unde ai umblat si refaci, poate ai inchis programul in care lucrezi inainte sa dai ctrl + z. Aceasta problema apare des cand ai uitat sa inchizi o "{".

O sa incerc, mersi!

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, iMatt a spus:

Probabil ai uitat undeva sa inchizi o paranteza sau ai inchis una fara sa o deschizi.

Spre exemplu, compiler-ul meu la crash cand scriam din neatentie "SCM9....);" In loc de "SCM(....);"

Reia codul recent facut linie cu linie pana gasesti problema.

Ok, mersi!

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...