Jump to content

Sistem despawncar burned


BOMBARDIER
 Share

Recommended Posts

E penibil acest topic dar pe mine chiar ma intereseaza.. si nu prea-i dau solutie acestui sistem de personal cars am incercat multe lucruri dar fara rost

Stiti unii cei ce folositi gamemode-ul burned el este facut pe timer sistemul de despawnarea a masinilor.. ei bine eu doresc atunci cand iesi dupa server sa se despawneze am incercat multe solutii

la onplayerdisconnect ba nu se despawnau ba se despawna 1-2 habar nu am ce sa-i fac poate aveti o solutie la acesta sau poate ati facut voi ceva.. daca se poate sa imi spuneti si mie sa incerc

sa-mi dau seama ce nu am pus eu...... incercari

Prima soltuie :

     new idd;
    sVehicle[10][playerid] = idd; [ eu am asa deoarece am 15 sloturi la personale ] 
    new vsid = sVehicle[10][playerid];
    DestroyPlayerCar(vsid); 

   DestroyPlayerCar(idd); 

A doua solutie

   new vsid = sVehicle[10][playerid];
    DestroyPlayerCar(vsid);

Si multe alte solutii prin indentificare a id-ului masinii .. lasati un reply aici daca aveti o solutie ... Multumesc

Edited by BOMBARDIER
Link to comment
Share on other sites

Nu am lucrat deloc in burned, dar ai incercat sa faci un loop prin vehiculele personale pe care le detine jucatorul si daca exista sa il despawneze?

BTW, ce ai incercat tu acolo pare ca o sa despawneze doar un vehicul.

Edited by iMatt

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Asta nu e o rezolvare.. am si eu acea functie in despawnvehicle inseamna ca sa verifice masina daca este ocupata.. dar eu ma refer ca odata ce ai dat /q sa li se despawneze am incercat prin variabila new Despawncar[15] [Excuta 15 sloturi ] si degeaba adaugam pe fiecare variabla pCarkey cate un despawncar si la onplayerdisconnect puneam despawncar[1] = 0 sau -1 si tot nu se despawna e ciudat sistemul asta rau

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...