Jump to content

[REZOLVAT] Bani


Yeed
 Share

Recommended Posts

Salutare, vreau sa va intreb cum pot sa fac sa se salveze banii in baza de date? Sa ii pot schimba de acolo, etc. Ca daca imi dau bani si intru inapoi pe server nu ii am, stiu ca trebuie la enum p Info sa bag p Cash dar mai departe nu stiu. Poate ma ajuta cineva va rog frumos.

Link to comment
Share on other sites

PlayerInfo[playerid][pCash] += suma de bani;

new query[256], name[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, name, MAX_PLAYER_NAME);
mysql_format(SQL, query, 256, "UPDATE `tabela_pentru_conturi` SET `coloana_pentru_bani`=%d WHERE `coloana_pentru_nume`='%s'", PlayerInfo[playerid][pCash], name);
mysql_query(SQL, query); 

Asta ca sa actualizezi banii. In momentul in care s-a conectat, din query-ul:

SELECT * FROM `tabela_pentru_conturi` WHERE `coloana_pentru_nume`='numele jucatorului'

Selectezi variabila din coloana care stocheaza banii si PlayerInfo[playerid][pCash] va fi egal cu valoarea acelei variabile.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

PlayerInfo[playerid][pCash] += suma de bani;

new query[256], name[MAX_PLAYER_NAME];
GetPlayerName(playerid, name, MAX_PLAYER_NAME);
mysql_format(SQL, query, 256, "UPDATE `tabela_pentru_conturi` SET `coloana_pentru_bani`=%d WHERE `coloana_pentru_nume`='%s'", PlayerInfo[playerid][pCash], name);
mysql_query(SQL, query); 

Asta ca sa actualizezi banii. In momentul in care s-a conectat, din query-ul:

SELECT * FROM `tabela_pentru_conturi` WHERE `coloana_pentru_nume`='numele jucatorului'

Selectezi variabila din coloana care stocheaza banii si PlayerInfo[playerid][pCash] va fi egal cu valoarea acelei variabile.

 

Cred ca nu ai inteles, eu vreau in baza de date sa am coloana Cash si sa imi apara banii acolo, deci cand se inregistreaza un player sa ii dea niste bani si daca cheltuie sau castiga la job sa i se puna sau scade.

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nu ai inteles, eu vreau in baza de date sa am coloana Cash si sa imi apara banii acolo, deci cand se inregistreaza un player sa ii dea niste bani si daca cheltuie sau castiga la job sa i se puna sau scade.

Ti-am aratat mai sus cum poti actualiza banii...

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...