Jump to content

RPG Project - Personal Project


marriann
 Share

Recommended Posts

Salut.

Eu sunt marrian, nu sunt cunoscut aici, de aceea am decis sa incep un gamemode de la 0 pentru a imi face un mic portofoliu.

Am inceput sa lucrez la gamemode de cateva zile ( nu cred ca lucrez de o saptamana ). Acestea sunt updateurile facute pana acum. Sistemele adaugate pe parcurs vor fi mentionate si in acest topic.

RO:RPG v0.0b1

- adaugat un sistem de login / register

- adaugat un sistem de helperi / admini

- a fost adaugate anumite prescurtari pentru anumite comenzi

 

 

Edited by marriann
Link to comment
Share on other sites

Succes! 

 

 Insa, am o intrebare. De ce ai alege sa faci un portofoliu cu Gamemodeuri de SA:MP, cand ai putea sa alegi ceva mai modern, unde ai sanse mai mari sa gasesti persoane care ti-ar cumpara serviciile? De ce crezi ca cineva o sa te aleaga pe tine, relativ nou pe comunitate, si nu ar alege pe altcineva, care are mai multi ani pe comunitate? 

 

Unii mai creeaza genul asta de proiecte pentru a obtine cunostinte, etc., insa nu cred ca acum faptul ca poti programa in PAWN este cel mai WOW lucru (cand ai putea alege de exemplu JS, TS, C#), care sunt mult mai folosite.

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 20 minute, Danielcik a spus:

Succes! 

 

 Insa, am o intrebare. De ce ai alege sa faci un portofoliu cu Gamemodeuri de SA:MP, cand ai putea sa alegi ceva mai modern, unde ai sanse mai mari sa gasesti persoane care ti-ar cumpara serviciile? De ce crezi ca cineva o sa te aleaga pe tine, relativ nou pe comunitate, si nu ar alege pe altcineva, care are mai multi ani pe comunitate? 

 

Unii mai creeaza genul asta de proiecte pentru a obtine cunostinte, etc., insa nu cred ca acum faptul ca poti programa in PAWN este cel mai WOW lucru (cand ai putea alege de exemplu JS, TS, C#), care sunt mult mai folosite.

 

bine punctat.

am decis sa fac un gamemode de samp deoarece este singurul limbaj de programare unde am cunostinte medii, unde pot sa fac anumite lucruri fara sa ma uit la tutoriale. am in plan sa invat si limbajele de programare pentru partea de web developing, dar, nu am timpul necesar acum, asa ca am decis sa continui pe limbajul de programare pe care il stiu. cum ai mentionat si tu, am decis sa lucrez in pawn pentru a obtine niste cunostinte de programare pe care nu le stiu pentru celelalte limbaje de programare, cum ar fi c# sau c++.

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Danielcik a spus:

Succes! 

 

 Insa, am o intrebare. De ce ai alege sa faci un portofoliu cu Gamemodeuri de SA:MP, cand ai putea sa alegi ceva mai modern, unde ai sanse mai mari sa gasesti persoane care ti-ar cumpara serviciile? De ce crezi ca cineva o sa te aleaga pe tine, relativ nou pe comunitate, si nu ar alege pe altcineva, care are mai multi ani pe comunitate? 

 

Unii mai creeaza genul asta de proiecte pentru a obtine cunostinte, etc., insa nu cred ca acum faptul ca poti programa in PAWN este cel mai WOW lucru (cand ai putea alege de exemplu JS, TS, C#), care sunt mult mai folosite.

 

+1

 

Web Development/Design si Software development pt Android sau iOS sunt cele mai profitabile in momentul de fata

Web Developer

petregabriel.ro

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

RO:RPG v0.02b

au fost adaugate skinurile.

- adaugat sistemul de bani

- adaugat sistemul de /buylevel

- adaugate comenzi de admin pentru a modifica valoarea skinului / banilor

- adaugat payday (momenta iti da doar o suma de bani si un rp)

 

Link to comment
Share on other sites

RO:RPG v0.02.4db

- adaugat un timer care iti da kick daca nu te loghezi in 60 de secunde.

- adugata licenta de driving

- adaugat un sistem de kick.

- adaugate loguri pentru comanda /kick

- a fost adaugat sistemul de mute, totodata si loguri pentru comanda specifica.

- adaugat sistemul de ban, totoodata si loguri pentru comanda specifica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...