Jump to content

[REZOLVAT] Problema script


ZinK
 Share

Recommended Posts

Username: ZinK
Problema întălnită: 4 warning-uri
Detalii despre problemă: Cand intru in in.inc primesc 4 erori de acest tip,aveti vreo idee cum se pot rezolva?

 

C:\Users\User\Desktop\LinkMania RPG\GameMode Server - LinkMania\pawno\include\in.inc(238) : error 017: undefined symbol "AddRouletteTable"
C:\Users\User\Desktop\LinkMania RPG\GameMode Server - LinkMania\pawno\include\in.inc(238) : warning 215: expression has no effect
C:\Users\User\Desktop\LinkMania RPG\GameMode Server - LinkMania\pawno\include\in.inc(238) : error 029: invalid expression, assumed zero
C:\Users\User\Desktop\LinkMania RPG\GameMode Server - LinkMania\pawno\include\in.inc(238) : error 017: undefined symbol "interior"
C:\Users\User\Desktop\LinkMania RPG\GameMode Server - LinkMania\pawno\include\in.inc(238) : fatal error 107: too many error messages on one line

Compilation aborted.

Pawn compiler 3.2.3664              Copyright (c) 1997-2017, ITB CompuPhase


4 Errors.

Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: Am incercat sa gasesc o rezolvare pentru ele dar nu sunt asa priceput asa ca am spus sa caut ajutor si aici
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://pastebin.com/mk64XeCT
Alte detalii: Nu inteleg limbajul pawno atat de bine si nu stiu de la ce ar putea sa fie,am incercat sa adaug new AddRouletteTable[144]; si new interior[1024]; ca sa scap de erorile cu "undefined symbol "interior" si "AddRouletteTable" dar nu cred ca am facut bine. De celelalte nu m-am atins pentru ca nu am stiut ce inseamna si cum s-ar putea rezolva.

Link to comment
Share on other sites

Salut Ist4ck,am înțeles de la @SerViperin că sistemul de AddRouletteTable este incomplet și nu merge definit. Dacă îl șterg din include, mai apar circa 50 de warning-uri pe puțin într-un alt include.(defnew.inc) , serverul este un edit Bottles deșii nu pricep de ce sunt atât de multe erori datorită unui sistem de ruletă incomplet 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...