Jump to content

Sa:Mp-ul moare ?


GabiVlgS
 Share

Recommended Posts

Salutare dragi jucatori de sa:mp, astazi vreau sa deschid un subiect de discutie, care doream de mult sa il deschid, dar nu stiam momentul cel mai bun.
In acest topic o sa aduc la cunostinta unele din motivele principale.

In primul rand, deschiderea in masa a comunitatilor, copii, nu va mai deschideti atatea servere, astia de 12 ani, care nici bine nu va tineti pe picioare, si voi va deschideti server, si mai aveti si un tupeu fantastic sa reprosati inapoi " Eu nu fac nimic rau, deschid doar sa ma joc cu prietenii" , din acest motiv exista servere mari, care sunt deja evoluate, si nu vor murii asa repede, ca serverele fantoma de o lunita, care dupa o luna, nu mai stie nimeni nimic, sau persoanele care deschid donatiile ca sa plateasca host-ul, in fine, hai sa nu trecem de la subiect, sa:mp-ul a ajuns in punctul in care, mai exista cel putin maxim 10 000 de jucatori de sa:mp, sau chiar mai putin de 10 000, cum am spus, si o sa mai spun, din cauza copiilor, care nici macar acestia nu au macar un scripter, sau sa investeasca bani in server macar, ei pur si simplu, intra la categorie "Gamemodes", si se serveste, ei nici macar nu depunde nici un pic de efort pentru asta, doar isi aleg un gamemode bun, care am observat ca multi ati facut prostia sa bagati un gamemode bun, ca si "HPQ 123", nu stiu ce ai rezolvat tu ca ai bagat un gamemode atat de bun pe internet si free, macar il vindeai sau nu stiu, faceai cu el ceva, dar nu il puneai gratis la copii, sa iti deschida mai rau servere, cum si bine stiti, sa:mp-ul nu a fost creeat re "Rockstar", a fost creat de niste persoane care au indragit acest joc, si si-au dorit sa se poata juca si online, macar cu atat putem sa le respectam munca, sa nu mai fie create atatea servere in bataie de joc, cu scopul doar sa te joci cu prietenii, daca vrei admin, intra pe un server deja mare, sau peste 50 de playeri macar, si obtine admin, prin munca, nu tasta pe internet u-host, si gata, ti-ai luat server, ti-ai deschis server si aia e.

Al doilea factor, au aparut foarte multi scripter peste noapte, pot sa ii numesc sezonieri, adica eu unul, nu pot sa ma numesc un sezonie, ca incerc sa invat cat mai mult din acest limbaj de programare, de cel putin 2 ani de zile, dar, nu suport pe aia, care nici o luna nu au, nu stiu ce e aia o variabila, sau lucrurile de baza, care macar ar trebuii sa le stii, si ei deja se cred mai scripteri, plozii mai si se contrazic apoi, sau aia, care comenteaza in fata ta pe facebook, la anunturi, ca ei sunt mari scripteri, si injura, dar nu au poza cu ei, si pot continua pana maine pe acest factor, dar dupa nu mai am timp sa mai scriu si restul factorilor :)).

Cel mai important factor, care ar putea  sa aduca playeri noi in acest joc, si chiar sa nu moara in acest hal, de niste copii, care nu acestia nu au habar n-are de nimic, sa fim uniti ca si comunitate, sa nu ne mai injuram chiar in halul acesta, sa fim toti uniti, si daca nu le dam atentie, sau nu intram pe servere fantoma, ma refer la acelea sub 50, poate o sa vada ca nu le merge, si renunta, iar acum, chiar si asa, daca copii nu au u-host, sau ce host-uri free mai exista, tot o sa "ciordeasca", 3 euro pe luna pentru un server, ce trebuie sa facem noi, sau voi, daca vedeti acest topic, distribuiti cat mai mult acest topic, in cat sa vada intr-un final si firmele de sa:mp, stiu pentru voi ca este un profit super mare, dar la un final, o sa ajungeti sa nu mai aveti ce sa vindeti, propunerea mea, este sa mariti preturile, asa in cat, copii sa nu isi mai permita sa isi deschida.

 

Stiu ca iau hate, dar macar, ganditi-va, ca acest joc o sa piara din cauza copiilor, singura noastra sansa sa fim uniti, si a confrunta problema impreuna, oricum nu o sa mai fie cum a fost acum 5-6 ani, dar nici sa ajungem la 1k playeri, sau chiar mai putin.

( PS, stiu, nu am scris chiar atat de corect in tot acest topic, din motivul ca a fost prea mult de scris, si nu puteam sa scriu chiar atat de incet )

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

True, sau aia care  sunt de un an, intreaba lumea despre optimizare si dupa vin si ti le spun tie ca sa se dea mare ca ei stiu optimizare si tu nu, dar degeaba stiu ei optimizare, daca n-au mai mult de 500+

Edited by st0ryy

https://your-code.ro - resurse

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bă în primul rând niciodată nu am înțeles de ce sunt devină "copii de 12 ani.".Însă ne place doar să comentăm.

Dacă un copil de 8 ani vrea să își deschidă server cu Gamemode-ul de pe net atâta timp cât are posibilitatea financiară să plătească un host, păi i se oferă toată libertatea de a face asta.

Nimeni nu vă obligă să intrați pe serverul lui sau să țineți evidență activității acelui server.De la ce dată se deschide și pe ce dată se închide.Dacă există proștii de bagă bani în donații doar pentru un avantaj pe joc, iar respectivul bagă banii în buzunar sau îî investește la loc în host prea bine.Nu te pune nimeni să donezi.La urma urmei de aia se numește donație, înțelegeți?

După părerea mea sa-mp-ul a murit din altă cauză. Sampiștii vechi s-au lăsat, și au apărut copii toxici.La un moment dat o masă mare din sampiști s-au lăsat din cauza acestor copii toxici sau pur și simplu s-au plictisit de joc.

Învățați să nu mai aruncați vina ori și unde și să priviți cu adevărat motivul pentru care sa-mp-ul moare.Serverele fantomă nu au niciun efect asupra sa-mp-ului.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...