Jump to content

[DELETED][Tutorial] Prevenire cont spart


daemon
 Share

Recommended Posts

1.  Cum functioneaza acest stealer?
Printr-un script cleo sau asi, acesta va creaza un dialog unde trebuie sa va puneti Nick si parola de pe server-ul cutare, dupa care trimite rezultatul la un site
de unde se "loggeaza" aceste informatii, ca mai tarziu sa apara un plod cu videoclip pe youtube "Cont Helper pe serverul X spart? #securitate0????"


2. Tutorialul in sine.
Este un fix foarte simplu, trebuie sa va downloadati anti-stealer-ul (Nu este facut de mine).
Acesta verifica fiecare script cleo sau asi in parte pe care il aveti pentru a remedia plozii din a va sparge contul.

Link Download:

This is the hidden content, please

in caz de va da file blocked:

This is the hidden content, please

Pur si simplu il puneti in fisierul Gta San Andreas (trebuie asi loader)
Errors:
Fisierul poate fi detectat ca virus deoarece va citeste fiecare fisier care se executa prin cleo la start-upului Gta San Andreas.
Tocmai de aceea este considerat un worm.

Tutorial manual in caz de nu vreti sa downloadati fisierul .asi
-downloadati sanny builder
-deschide-ti fiserele cleo si decompilati-le (decompilerul vine cu programul in sine si este automat)
-verificati daca apare un site ciudat in cod-ul dvs cu  "/exemplu.php" la sfarsit. (de ex google.com/stealer.php, leaks.ro/bombaionel.php)
-daca este cazul sa aiba un site cu ce am mentionat mai sus in cod, stergeti imediat cleo-ul si schimbati-va parola pe toate serverele inclusiv pin-ul!

3. De ce am ales sa pun acest tutorial?
Faceam si eu faze d-astea prin 2017 spargand conturi de bugged. Dar au aparut copy-caturi care spun ca script-ul este facut de ei si ca ei sunt Master-Mind-ul acestui stealer.
Nu mi se pare corect ca un plod sa se dea mare cu munca altei persoane.
Acesta este creatorul stealerului pe care il au mai toti:

-springfield

va urez bafta, si succes celor care vor sa sparga conturi prin cleo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 1 year later...
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...