Jump to content

Gamemode Edit


Georgikan
 Share

Recommended Posts

Sssalut! De curand, am inceput sa lucrez la o editare a gamemode-ului lui AndreIGB, postat pe internet. Nu stiu de la ce gamemode a plecat el cu edit-ul, insa eu voi incerca sa il modernizez imbinand mai multe lucruri de pe serverele mari din Romania, incercand sa il duc la o versiune finala cat se poate de diversificata.

Voi incerca sa postez saptamanal, poate chiar zilnic update-urile efectuate in acesta. Pentru inceput, pot spune ca am facut urmatoarele lucruri:

-modificari in baza de date;

-optimizate mai multe functii si multe alte lucruri eliminate;

-eliminate mai multe sisteme nefolositoare;

voi reveni in curand cu niste videoclipuri cu ceea ce am modificat pana acum, succes.

Link to comment
Share on other sites

Arms Dealer

- job-ul a fost refacut in totalitate. job-ul initial era ca cel de pe bugged, basic, 2 checkpoint-uri.

- job-ul a fost mutat intr-o noua locatie

sa-mp-265.thumb.png.6443583662344f857e4c3992ca085979.png

- la tastarea comenzii /getmats veti primi o cutie de materiale in mana pentru a o livra (trebuie reglata pozitia cutiei in mana);

 

sa-mp-266.thumb.png.221b9f2c3df798504f831f5d184e8ef0.png

- odata ajuns la checkpoint, va trebui sa va dati jos din vehicul si sa apasati tasta 'H' in spatele vehiculului pentru a prelua cutia;

sa-mp-267.thumb.png.6d8d8d953fa6a2be5645fd8adb1adc35.png

 

 

Bus Driver

- job-ul a fost refacut in totalitate. job-ul initial era ca cel de pe bugged;

- job-ul a fost mutat intr-o alta locatie;

sa-mp-270.thumb.png.81a9a6388aad8a923815e3e1b523c0d3.png

- la tastarea comenzii [/work] va vor fi afisate 2 trasee, selectionarea traseului ramane la alegerea voastra;

- pe traseu nu este nimic special momentan, doar trebuie sa mergeti din checkpoint in checkpoint;

sa-mp-271.thumb.png.3f85ca9ead79e6d215c38c98dc8b6bb1.png

 

 

incerc sa revin cu noi modificari duminica.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am uitat sa postez noutatile, nu am poze momentan si voi reveni cu ele maine. Am intampinat o problema de spate intre timp si acum urmez un tratament, ce ma impiedica sa stau ore in sir la pc.

 

RENTCAR  >>

-eliminate vehiculele statice pentru rentcar din fiecare oras din baza de date;

-refacut tot rentcar-ul, acum este pe comanda si pe stock-uri la vehicule in dialog;

-optiunea de lock/unlock a fost modificata intrucat sa fie permisa si la vehiculele de rent.

 

TRUCKER >>

-eliminat tot fostul job, era asemanator a celui de pe bugged;

-adaugate 6 optiuni in dialog, de la skill 1 la skill 6 iar la selectarea traseului veti primi random un checkpoint din cele 9 active din fiecare categorie;

-adaugata optiunea de lock/unlock;

-remorca se va atasa automat la pierdere acum;

 

JOB-URI >>

-la fiecare traseu al fiecarui job acum se va primi intre si 1 si 5 premium points, ma gandesc ca-n iulie sa imi deschid un server micut si nu o sa vreau donatii pe el, o sa las playerii sa obtina lucruri din /shop din activitati;

 

ALTELE >>

-dezactivat /shop momentan, va trebui rescrisa;

-rescrisa comanda /gps;

-rescrisa comanda /hqs;

-rescrisa comanda /jobs;

-rezolvat un bug ce nu salva locatia de /park a vehiculului in baza de date

-rezolvat un bug ce nu salva tuning-ul vehiculului dupa folosirea comenzii /park;

-eliminat sistemul de garaje & race.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...