Jump to content

[REZOLVAT] Problema sistem Complaints


TheRexAdv
 Share

Recommended Posts

Username: DenisAdv
Problema întălnită: Deci, am adaugat recent pe gamemode un sistem de complaints gen Adm Panel etc. si am incercat sa fac eu pe panel daca dau mute, jail, ban, in baza se pune dar pe server nu apare nimic si dupa reconectare imi acorda sanctiunea. detin panel wcode #9.
Detalii despre problemă: am zis mai sus.
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: am incercat sa fac eu va las mai jos 2 surse 1. cu ce am in gamemode si 2. cu ce am facut pe panel.
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : asta e din gamemode: https://pastebin.com/2UgfxuVU  / asta e din panel: https://pastebin.com/AVWVc9Uy
Alte detalii: nu da nici o erroare sau warning.

Link to comment
Share on other sites

  • Manager

Din cate inteleg, dupa ce acorzi o sanctiune de pe panel, se insereaza in baza de date atiunea respectiva atunci pe partea de web nu ai probleme. Rescrie codul de mai sus, nu mai folosi mysql_query ci mysql_tquery/mysql_tquery (ai aici un post in care explic diferenta dintre ele ca si pe Wiki pentru a intelege cum sa le folosesti in caz ca ai nevoie). Incearca sa faci debug-uri, odata ce ai extras o coloana, afiseaz-o si vezi ce anume nu se extrage din DB:

image.png.080c265de46a45dfdf6bf68dc6a5eec7.png

Ceva de genul, esti sigur ca nu primesti erori?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, L0K3D said:

Din cate inteleg, dupa ce acorzi o sanctiune de pe panel, se insereaza in baza de date atiunea respectiva atunci pe partea de web nu ai probleme. Rescrie codul de mai sus, nu mai folosi mysql_query ci mysql_tquery/mysql_tquery (ai aici un post in care explic diferenta dintre ele ca si pe Wiki pentru a intelege cum sa le folosesti in caz ca ai nevoie). Incearca sa faci debug-uri, odata ce ai extras o coloana, afiseaz-o si vezi ce anume nu se extrage din DB:

image.png.080c265de46a45dfdf6bf68dc6a5eec7.png

Ceva de genul, esti sigur ca nu primesti erori?

deci l-am facut pe cmd. cand apas pe o sanctiune atunci da sanctiunea la playerii, hmm...

Link to comment
Share on other sites

E simplu, ai nevoie de panel_sanctions, faci un timer care să ia informații de acolo de fiecare dată, faci o coloană cu ”Neacordat”, iar dacă Neacordat == 1, i se acordă sancțiunea și îi faci update pe 0.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...