Jump to content

GAMEMODE BURNED *MEGA EDIT*


TSN
 Share

Recommended Posts

Salutare tuturor,

m-am decis sa va prezint si voua update-urile aduse la GM-ul Burned pe care lucrez de ceva timp.

Vreau sa mentionez ca, cand mi se va duce cheful sa fac aduc update-uri la acest GM, il voi face public.

90-120 tick-uri cu 700 boti care spamau comenzi.

(Nu am trecut toate modificare si bug-uri care nu sunt "bug-uri")

 

- Update v0.1Beta - [03/01/2020]

- Job-urile au fost aranjate si script-ul a fost optimizat.
- Toate bug-urile gasite de la job-uri au fost rezolvate. (Acum nu mai apare text-ul cu Level la Pet doar la nivel-ul 21 cand ii pot seta si un nume)
- A fost rezolvat bug-ul cu stock-urile de la Vehicle Crate.
- A fost rezolvat bug-ul de la Pet cu nivel-ul. (Acuma acesta va incepe cu nivel-ul 1 si nu 0)
- Au fost scoase Pet Points-urile de la Payday.
- Acuma primesti Pet Points la job-uri si quest-urile zilnice.
- A fost scos tot mapping-ul aiurea si aranajat acolo unde era nevoie.
- A fost sters rentbike si rescris sistem-ul de rent vehicle, acuma exista doar un Biz. (Poti inchiria NRG si restul de la Rent Veh)
- Rezolvat un bug la clonarea conturile atunci cand cineva se inregistra si iesea din joc.
- Au fost mutate urmatoarele job-uri: Fish, Arms Dealer, Car Jacker, Detective.
- Baza de date a fost rezolvata aproape complet, acum se salveaza tot-ul fara nicio problema. (Sterse si tabele-le care erau inutile)
- Adaugat la job-uri si quest-uri zilnice burned points.
- A fost adaugat un nou Mapping Crate in Las Venturas. (Credite @ErrorAdv)
- Am scos temporar testmodel la Dealership pana repar bug-ul.
- Au fost sterse toate casele si facut empty/truncate la tabel-ul houses din db.

-------

- Update v0.2Beta - [12/01/2020]

- A fost mutat dealership-ul in Las Venturas.
- Au fost aduse modificari la locatiile din /gps.
- Acuma poti seta direct din joc viteza masini din dealership la options.
- Au fost sterse toate vehicule-le de pe server, inclusiv ce le factiuniilor.
- Au fost readaugate casele pe server si vehicule-le factiuniilor intr-o ordine mai frumoasa.
- Rezolvat un bug la /bano ce facea sa poti bana un admin mai mare ca tine cand era offline.
- Adaugate comenzile /givebp /bpforall /gpforall pentru admin 6.
- Rezolvat un bug la /work ce facea sa nu mai poti muncii odata ce ai iesit din vehicul-ul de la job.
- A fost rezolvat un bug ce facea sa iti iei crash cand cineva se conecta la server.
- HQ-urile factiuniilor au fost rearanjate.
- Sters complet sistem-ul de train. (Sala de Antrenament pentru factiuni)
- Au fost sterse toate zonele SafeZone si readaugata in zonele necesare.
- A fost adaugat un freeze de 2 secunde atunci cand intri/iesi dintr-un interior.
- Acum dupa 5 secunde ce iesi din vehicul-ul de la job, vei primii un mesaj cu: 'Ai un minut la dispozitie sa te intorci la vehicul'.
- A fost adaugat in /systems - Dealership Buy, System Rainbow, System Trade, System Stage.
- Au fost adaugate anumite evenimente automate pe server. (LMS, LCS, CS, Stunt, Zombie)
- Rescrise anumite linii de la job-uri si adaugat stock-ul FailJob pentru a optimiza GameMode-ul.
- Sistem-ul de ruleta a fost adaugat in GameMode si sters include-ul de la ruleta.

-------

- Update v0.3Beta - [23/01/2020]

- Rescris complet sistem-ul dynamic de /createvehicle + function LoadSVehicle.
- A fost adaugat acolo unde era nevoie cache_delete pentru a optimiza functiile si GM-ul.
- A fost readaugat test model si rezolvat bug-ul la dealership.
- A fost rezolvat bug-ul la pns-uri, acum te, teleporteaza corect.
- Ordinate toate skin-urile la factiuni si in binco pentru a evita interactiuni cu skin-urile din Crate.
- Rezolvat bug-ul la job-uri cu GetPlayerSkill, acum se ia dupa punctele exacte 30/90/210/450 (2.3.4.5 skill)
- Rasplata la job-uri cu skin-urile din crate au fost facute in urmatorul fel:
     - Skin Rare (5% + money)
     - Skin Epic (10% + money)
     - Skin Legendary (25% + money)
     - Skin Transcendent (50% + money)
     - Skin Unique (100% + money)

-------

- Update v0.4Beta - [18/02/2020]

- HQ-urile nu se mai pot inchide/deschide, respectiv, doar membrii factiunii pot intra in acestea.
- Jucatorii cu VIP Plus acuma pot ajunge la skill 7 la toate job-urile si are urmatoarele beneficii:
     - Skill 6 + 25.000$ (1000 puncte necesare)
     - Skill 7 + 50.000$ (1500 puncte necesare)
     - Cand un membru VIP Plus ajunge la Skill 7 la un job primeste +100 pp-uri (o data). (9 JOB-URI = 900 PP)
- Acuma nu iti mai poti cumpara VIP daca nu ai Premium cumparat.
- A fost readaugata sala de antrenament la toate factiuniile + comanda /training pentru a intra sau respectiv tasta F.
- Nu mai poti seta numele la un biz, acesta este setat automat de server in functie de Type.
- A fost adaugat un nou system boost job care poate fii activat doar de un admin 6+, acesta consta in a primii +1PP-uri pe cursa.
- Rezolvat un bug la Pet ce facea ca numele sa nu se salveze corect in database.
- Adaugat un sistem de reborn la pet. (Reborn 1 si Reborn 2)
     - Pentru a avansa de la nivel 21+ va trebuii sa faceti reborn 1, de la 41+ reborn 2.
     - Pentru a avansa la reborn 1, va trebuii sa atingeti nivel-ul 21 la pet. Pret: $50.000.000
     - Pentru a avansa la reborn 2, va trebuii sa atingeti nivel-ul 41 la pet. Pret: $100.000.000
     - Pentru a avansa la reborn 3, va trebuii sa atingeti nivel-ul 61 (maxim) la pet. Pret: $200.000.000
     - Odata ce ati atins reborn 3 la pet, primiti +400pp-uri o data, si la job primiti + $50.000, + 15 bpoints pe cursa.
     - Am ales ca dupa reborn sa nu scada level-ul deloc la pet.
     (Mai sunt cateva lucruri de facut, voi termina sistem-ul in 2,3 zile, este undeva la 90%)
- A fost adaugat un textdraw in zonele Safe-Zone si in Clan-Zone.
- A fost adaugat un nou quest pe server ce consta in a colecta anumite obiecte (Credite HPQ123)
- Script-ul quest-ului a fost optimizat si toate bug-urile gasite au fost rezolvate.
- Mutat quust-ul in LV + la quest 20 de locuri spawn vehicle random si anti collision.
- Am inceput sa adaug un Anticheat (Nex-AC).
- Voi avansa ce am lasat neterminat cand voi avea mai mult timp disponibil.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

La 20.02.2020 la 21:59, Allxseiggen a spus:

M-a intrigat numele topic-ului și am decis sa intru, special am citit tot, ăsta numești tu MEGA UPDATE? Te faci de râs cu asemenea chestii.

Ai venit tu sa comentezi, kid ten year old... 🤮

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

Acum 3 minute, iTECH a spus:

Ai venit tu sa comentezi, kid ten year old... 🤮

Băiețaș, stai cuminte, pe când jucam eu SA-MP tu mergea în picioare pe sub masă, și da, am venit eu să comentez? Ai o problemă cu asta, e exprimare liberă, te-am jignit prin ce am zis mai sus? Mai bine te gândești inainte să zici ceva 😉

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...