Jump to content

Problema Tutorial


Exa
 Share

Recommended Posts

Salut grup am si eu o problema la tutorial pe gamemodeul lui HPQ123 mai exact nu imi pare tutorialu nici prin comanda /tutorial si nici prin register si nu inteleg ce are am incercat sa fac asa :

YCMD:tutorial(playerid, params[], help) {
    switch(PlayerInfo[playerid][pTutorial] > 1) {
        case 1..2: {
            SCM(playerid, COLOR_LIGHTGOLD, "Mergi la checkpoint-ul marcat pe minimap si tasteaza </exam> pentru a obtine permisul de conducere auto.");
            if(InExamen[playerid] < 1) {
                CP[playerid] = 53;
                SetPlayerCheckpointEx(playerid, 2333.3345,-17.7633,26.4844, 2.0);
            }
        }
        case 3..4: {
            SCM(playerid, COLOR_LIGHTGOLD, "Mergi si achizitioneaza-ti un telefon din magazinul marcat pe minimap.");                
            CP[playerid] = 53;
            SetPlayerCheckpointEx(playerid, 2242.7649,52.7174,26.6671, 2.0);
        }
        case 5..6: {
            SCM(playerid, COLOR_LIGHTGOLD, "Mergi si schimba-ti look-ul la afacerea de tip 'Clothing store' marcata pe minimap.");    
            SCM(playerid, COLOR_LIGHTGOLD, "Pentru a schimba skin-ul tasteaza comanda </clothes> in business. Un meniu iti va aparea pe ecran. Alege un skin.");
            CP[playerid] = 53;
            SetPlayerCheckpointEx(playerid, 2277.7778,51.3101,26.4844, 2.0);
        }
    }
    return true;
}

si mai mult de pasul 1 nu ma da si nu inteleg ce are daca ma poate ajuta cnv o sa raman dator.

O seara/zi buna!

Link to comment
Share on other sites

  • Manager
10 hours ago, GiovaniVrt said:

Lasati frate gm de pe net si faceti ceva sa va apartina.

Nu mai e sens sa incepi un gamemode in 2020, doar dacă vrei o experiență nouă. Crezi ca cineva care nu e in stare sa rezolve aceste probleme minore ar fi în stare să creeze un mod de joc? 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, L0K3D said:

Nu mai e sens sa incepi un gamemode in 2020, doar dacă vrei o experiență nouă. Crezi ca cineva care nu e in stare sa rezolve aceste probleme minore ar fi în stare să creeze un mod de joc? 

Nu înțeleg ce e așa rău a încerca să scriptezi? Vrei să zici că tu te-ai nascut să știi să scriptezi? Toți începe de la ceva și nu înțelg cât rău poate fi intr-un român, de asta se duce tot pe apa sâmbetei că nu este susținere. Dacă nu ai dorit să mă ajuți nu înțeleg de ce ai mai comentat....

Link to comment
Share on other sites

  • Manager
26 minutes ago, Exa said:

Nu înțeleg ce e așa rău a încerca să scriptezi? Vrei să zici că tu te-ai nascut să știi să scriptezi? Toți începe de la ceva și nu înțelg cât rău poate fi intr-un român, de asta se duce tot pe apa sâmbetei că nu este susținere. Dacă nu ai dorit să mă ajuți nu înțeleg de ce ai mai comentat....

Nu înțeleg cat de idiot poți fi sa citești și să nu înțelegi ce ai citit. Am scris ca cineva care nu poate rezolva o problemă de genul nu ar fi in stare să înceapă un gamemode de la 0, nu înțeleg de ce o iei razna, n-am scris prostii.

Nu am nimic cu tine, scriptează și învață, dacă nu aveam intenția de a te ajuta nu îți lăsam primul reply.

Ontopic: iti dau 24 de ore sa postezi restul codului ce e legat de tutorial, altfel voi inchide topicul deoarece nu ne putem da seama de la ce vine problema ta doar din comanda de mai sus.

Edited by L0K3D
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...