Jump to content

[REZOLVAT] Problema Job - Goal


ionchyAdv
 Share

Recommended Posts

Salut baieti, am si eu o problema pe care nu creadeam ca nu stiu sa rezolv dar uite ca aici chioar m-au intrecut cunostintele. Avand in vedere facptul ca timpul imi este foarte ocupat cu scoala, am luat acest sistem de Job Goal ( Click ) si am o problema. Am pus functia giveserverjobgoal dupa ce jucatorul primeste banii la un anumit job. De exemplu daca aveam in felul urmator ( money = AreFaina[playerid] * 1000 + random(5000); ) si eu am folosit functia asa: giveserverjobgoal(money). Nu inteleg ce are, nu primesc banii. Nu e un lucru de care am nevoie pe moment, puteam sa stau sa-l fac de la 0, dar este o munca in plus.

Link to comment
Share on other sites

Acum 10 minute, Jany a spus:

Cand folosesti giveserverjobgoal nu se intampla nimic? Nici goaulul nu se umple? Ca din cate am vazut din mare aceasta functie updateaza job gualu.

Nu, chiar nu merge nimic. Am facut si o comanda 
CMD:seteazabanigoal(playerid, params[]) {
    new money = 200;
    giveserverjobgoal(money);
    return true;
}

Si tot nu se intampla nimic, tot 0 din 70.000.000$.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ionchy4K said:

Nu, chiar nu merge nimic. Am facut si o comanda 
CMD:seteazabanigoal(playerid, params[]) {
    new money = 200;
    giveserverjobgoal(money);
    return true;
}

Si tot nu se intampla nimic, tot 0 din 70.000.000$.

Ai adaptat sistemul dupa gamemode-ul pe care il folosesti?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ionchy4K said:

Nu prea aveam erori, doar un pupdatevar si cam atat. din pupdatevar am pus update, dar asta doar cand primea premiile deci nu avea treaba. 

Eu cred ca ii ceva din gamemode, Nu l-ai adaptat cum trebuie, Habar nu am, pentru ca nu vad interiorul gamemode-ului

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...