Jump to content

[REZOLVAT] Bug


Lexii
 Share

Recommended Posts

Username: Lexii
Problema întălnită: întâmpin o problema la include-ul postat de Dennis12 cel de Halloween de acum 1 an
Detalii despre problemă: după ce dau /starthalloween pot apasă tasta Y oriunde și îmi va pune un obiect găsit, alta problema ar fi ca nu se salvează în baza de date obiectele unul câte unul, se salvează după ce colectezi toate obiectele, nu mereu
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: am încercat multe posibilități de rezolvare, dar fără rezultate
Cod sursă (recomandat pastebin.com) :nu știu ce cod ar trebuii sa las, spuneți-mi în comentarii. 
Alte detalii: mulțumesc! 

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, Lexii a spus:

Username: Lexii
Problema întălnită: întâmpin o problema la include-ul postat de Dennis12 cel de Halloween de acum 1 an
Detalii despre problemă: după ce dau /starthalloween pot apasă tasta Y oriunde și îmi va pune un obiect găsit, alta problema ar fi ca nu se salvează în baza de date obiectele unul câte unul, se salvează după ce colectezi toate obiectele, nu mereu
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: am încercat multe posibilități de rezolvare, dar fără rezultate
Cod sursă (recomandat pastebin.com) :nu știu ce cod ar trebuii sa las, spuneți-mi în comentarii. 
Alte detalii: mulțumesc! 

Deci nu am inteles cand apesi tasta y chiar daca nu te aflii langa un obiect iti zice ca si cum l-ai colectat?, posteaza comanda te rog

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu ce fel de gamemode ai tu dar as incepe de la linia

if(GetPVarInt(playerid, "hHouse") != -1 && halloweenStarted[playerid] == true && takenHouse[playerid][GetPVarInt(playerid, "hHouse")] == false)

Dupa care as rescrie toata tampenia asta

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, HaoSs07 said:

Nu stiu ce fel de gamemode ai tu dar as incepe de la linia

if(GetPVarInt(playerid, "hHouse") != -1 && halloweenStarted[playerid] == true && takenHouse[playerid][GetPVarInt(playerid, "hHouse")] == false)


if(GetPVarInt(playerid, "hHouse") != -1 && halloweenStarted[playerid] == true && takenHouse[playerid][GetPVarInt(playerid, "hHouse")] == false)

Dupa care as rescrie toata tampenia asta

Folosesc burned, iar acest include este făcut de @Dennis12, care când i-am cerut ajutorul mi-a dat seen... 

Link to comment
Share on other sites

On 10/29/2019 at 2:02 PM, HaoSs07 said:

Nu stiu ce fel de gamemode ai tu dar as incepe de la linia

if(GetPVarInt(playerid, "hHouse") != -1 && halloweenStarted[playerid] == true && takenHouse[playerid][GetPVarInt(playerid, "hHouse")] == false)


if(GetPVarInt(playerid, "hHouse") != -1 && halloweenStarted[playerid] == true && takenHouse[playerid][GetPVarInt(playerid, "hHouse")] == false)

Dupa care as rescrie toata tampenia asta

vai de pula mea ce limbaj e asta? 😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...