Jump to content

[REZOLVAT] Problema JobVehicle


TSN
 Share

Recommended Posts

Username: CLOVNU
Problema întălnită: Dispare vehicul-ul (nu se despawneaza, devine invizibil)
Detalii despre problemă: In momentul in care server-ul imi pune un obiect in "mana" cu createobject vehicul-ul de la job dispare (nu mereu), daca dau /gotocar ma duce la vehicul (in acelasi loc de unde a disparut) insa nu apare. Daca imi dau /respawn si dupa iar /gotocar vehicul-ul apare. (Nu este de la virtual world deoarece imi dau setvw si degeaba, trebuie sa imi dau respawn si iar gotocar ca sa vad masina).
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?:
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : nu stiu ce sa vad dau deoarece acest lucru se intampla la toate job-urile care imi pune un obiect in mana.
Alte detalii:

Edited by CLOVNU

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Gabi23 a spus:

Lasă-ne codul la job ul ăla.

Nu are rostul deoarece am facut orice debug posibil si nu se apeleaza nimic, masina ramane insa cade textura si o vezi invizibila.

Recent am aflat ca acest bug este si pe server-ul B-zone si nu a putut sa il rezolve nici scripter-ul de acolo. 

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

On 6/1/2019 at 10:51 PM, iTECH said:

Nu are rostul deoarece am facut orice debug posibil si nu se apeleaza nimic, masina ramane insa cade textura si o vezi invizibila.

 Recent am aflat ca acest bug este si pe server-ul B-zone si nu a putut sa il rezolve nici scripter-ul de acolo. 

Îți recomand să-i dai SetVehicleToRespawn, să-i iei coordonatele înainte de a face asta, apoi s-o teleportezi la loc dacă spui că o să fie ok dacă-i dai respawn.

Link to comment
Share on other sites

La 04.06.2019 la 16:48, Gabi23 a spus:

Îți recomand să-i dai SetVehicleToRespawn, să-i iei coordonatele înainte de a face asta, apoi s-o teleportezi la loc dacă spui că o să fie ok dacă-i dai respawn.

Cu setvehicletorespawn nu poti face acest lucru. O sa incerc alta modalitate cu despawn si spawn.

?imw=5000&imh=5000&ima=fit&impolicy=Lett

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...