Jump to content

[REZOLVAT] problema xampp


CosminAK
 Share

Recommended Posts

Username: CSORIN
Problema întălnită: Nu mai functioneaza xampp si nu stiu ce sa ii mai fac poate aveti voi o rezolvare
Detalii despre problemă: https://imgur.com/7w1aX1A
Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: sa il repar
Cod sursă (recomandat pastebin.com) : https://imgur.com/7w1aX1A
Alte detalii: sau daca se poate sa recuperez o baza de date pe care am inserat-o

Edited by CSORIN
Link to comment
Share on other sites

Acum 5 ore, MrTea a spus:

incearca o versiune mai veche! incearca sa-i dai full uninstall si apoi reinstall

pai da da mi se setrge o baza de date si dureaza destul de mult sa o fac inapoi, alta metoda nu se poate fara sa sterg acea baza de date ?

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, CSORIN said:

pai da da mi se setrge o baza de date si dureaza destul de mult sa o fac inapoi, alta metoda nu se poate fara sa sterg acea baza de date ?

vezi daca te ajuta asta! 

Du-te in C:\Program Files\xampp\mysql\data

Link to comment
Share on other sites

Poti sa ii faci un back-up la acea baza de date daca nu poti incerca sa lasi versiunea asta de xampp asa cum e ea si sa iti instalezi alta versiune in alt folder

Link to comment
Share on other sites

Acum 26 minute, Eyesky a spus:

Poti sa ii faci un back-up la acea baza de date daca nu poti incerca sa lasi versiunea asta de xampp asa cum e ea si sa iti instalezi alta versiune in alt folder

pai nu pot face backup la baza de date ca nu mi se deschide xampp, pana acum a mers fara probleme si dintr-o data nu a mai mers

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CSORIN said:

pai nu pot face backup la baza de date ca nu mi se deschide xampp, pana acum a mers fara probleme si dintr-o data nu a mai mers

Daca instalezi alta versiune pe langa asta, iti ramane baza de date, lasi xampp-u asta si instalezi altul in alt folder si gata

Link to comment
Share on other sites

La 04.05.2019 la 10:49, CosminAK47 a spus:

Instalezi alt xampp intr-un folder diferit apoi intri unde ai xampp-ul vechi și acolo copiezi folderul “mysql” și îl înlocuiești cu cel din xampp-ul nou, apoi deschizi xampp-ul nou și ai toate bazele pe care le-ai avut pe xampp-ul vechi.

multumesc  a mers

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...