Jump to content

Mod de joc - Burned partial editat / bun pentru edit.


JerryCo
 Share

Recommended Posts

La 19.03.2019 la 0:49, JerryCo a spus:
  • Username: Jerry[Co]
  • Nume gamemode: Am plecat de la GM Burned.
  • Creator (sau editor): Creator: Edison, editor principal: CosminAK47, editor secundar: Jerry[Co]
  • Poze/Video în care prezinți modul de joc: Nu e nevoie de poze, exista pe youtube un video cu GM de la cosminak47 doar ca am scos comanda ascunsa din accs.system cea cu skemaaka47 si din GM: 47, in rest va voi prezenta eu in scris ce am adaugat / scos / editat.
  • Link Virustotal:

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
    - e clear, nu umblu cu jeg-uri d-astea.
  • Link download: Tot GM:

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
    | Doar .pwn:

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
     | Sau tot aceeasi treaba doar ca pe zippyshare: Tot GM: 

    Hidden Content

    • Reply to this topic to see the hidden content.
  • Alte precizări: Deci, am editat urmatoarele:
  • 1. Paintball-ul nu mai este afacere (scoasa comanda /enter definitiv, stiu ca la intoarcere cand dai paintleave te da la vechiul paint, l-am mutat de la cel obisnuit la cel de pe Bugged (acea locatie).
  • 2. Adaugat in /set urmatoarele: skin, virtual world, health, gunlicense, drivinglicense, flylicense, boatlicense.
  • 3. Am adaugat comanda /closestcar.
  • 4. La /spawncar am scos <color1> <color2> am lasat doar <model> ca sa fie culori random, mi se pare mult mai ok, adaugata prescurtarile /veh si /vspawn la /spawncar.
  • 5. Adaugate comenzile /up si /down.
  • 6. Am adaugat comanda /spawnweapon <playername/playerid> <weapon id> si scos <ammo>, iti va da acea arma cu gloante infinite (9999)
  • 7. Comanda /givegun s-a mutat la instructori, dand playerului caruia i-ati dat /startlesson un SD Pistol cu 10 gloante.
  • 8. La /rac s-a adaugat un Ractimer, dupa 10 secunde se respawneaza automat masinile si este un mesaj global.
  • 9. /gotohq a fost mutat pe dialog style.
  • 10.  Am scos job-ul wood cutter si pilot (inutile, parerea mea)
  • 11. Scos din /hud "Damage Alert" (cand iti lua din hp ti se colora ecranul, mi se pare inutila)
  • 12. La comanda /fpk a fost adaugat [fpunish] si [reason] si prescurtarea /auninvite si la /fpkoff prescurtarea /auninviteoff.
  • 13. Inainte la acel elevator de la HQ LSPD de la garaj trebuia scris "goup" si "godown" a fost mutat pe tasta "F".
  • 14. Comanda /startevent cu zombie, acel sistem pokemon a fost scos si requestevent deoarece strica prestanta serverului si se gasesc noobi sa scrie pe /e injuraturi, spam, etc.
  • 15. A fost scos /tie si /untie, /stealers (comenzi de mafioti, inutile, nu suntem pe server Godfather din 2012)
  • 16.  A fost scos interiorul de la primarie + sistemul de propose si divorce, sistemul de maritat.
  • 17. Comanda /licenses si /alicenses a fost mutat pe text in chat din dialog, e mult mai ok, parerea mea.
  • 18. Comanda /as a fost mutata dar si lasata separat, cand dai aduty automat scrii cu acel galben (( Jerry[Co] says: text )) cu galben (COLOR_YELLOW)
  • 19. Scos din /shop "Radio house" si "Radio Business" si lasate free in /hmenu, /bmenu.
  • 20. Au fost scoase la toate factiunile training room-urile (inutile)
  • 21. La frecventa de la 1-999 am setat sa fie de la frecventa 1 pana la 9999 si am adaugat un deelay de 5 secunde dar parca nu functiona, il faceti voi.. (nimic special)
  • 22. A fost adaugat la HQ LSPD interiorul special pentru staff LSPD, unde intrii din acel coridor in acel interior de departament, dar stiu ca am uitat sa pun si interiorul cand apas din nou F sa ies si nu te scoate din acel interior parca, il faceti voi..
  • 23. Comanda /bonus a fost scoasa din motiv de siguranta, sunt multi care abuzeaza excesiv prin bug-abuse-uri oricate restrictii ai pune pe comenzi, am setat cand te inregistrezi pe server automat sa iti dea doar suma de 100k, daca vreti voi sa mai setati ceva, e treaba voastra.
  • 24. Acum nu iti mai ia 20 PremiumPoints daca schimbi numele la Pet + am uitat sa schimb la acel dialog cu WARNING sau ALERT: iti va lua 20 pp daca iti vei schimba numele la pet.
  • 25. A fost scos textul "Nu mai esti spectator!" dar nu am putut rezolva cand de exemplu dai spec pe un player din LV si te da la spawn LS, adica nici nu am incercat / nu am avut timp, il faceti voi.
  • 26. A fost adaugata comanda /vrank ca si acces la lider/co-lider de a seta la o masina din factiunea voastra rank-ul pentru a fi condusa.
  • 27. A fost adaugata si pentru lideri/co-lideri /granknames <rank (1-7)> <name>, sa pui numele la rank-uri.
  • 28. A fost adaugata comanda /acolor.
  • 29. Au fost adaugate comenzile /givesalary, /givebonus, /clearsalaries (merg perfect)
  • 30. Comanda /nearwanted scoasa (inutila) si la /nduty a fost pus doar /hduty.
  • 31. La utilizatorii VIP nu mai merg comenzile: flip, fv si ce mai era (nu mi se pare normal sa ai acces la astfel de comenzi)
  • 32.  A fost adaugata comanda /specme (Adminii nu mai pot da goto, gethere si spectate la tine cand activezi aceasta comanda)
  • 33. Adaugate extensii la: /nos -> addnos, makedmin -> setadmin, sethelper -> makehelper, makeleader -> setleader, la fly -> flymode si cam atat banuiesc, nu cred ca am uitat unele comenzi (sper)
  • 34. A fost adaugata comanda /elock si /eunlock in loc de /managearea <open/close>, acum daca tastezi comanda "elock" inchizi event place si daca tastezi comanda "eunlock" deschizi event place-ul.
  • 35. Arena de CS scoasa.
  • 36. Arena de race inca exista insa am uitat sa adaug text "Type /race to join."
  • 37. Schimbate culorile la /e (este ca pe bugged/ruby, acel maro inchis), la /l am pus aceeasi culoare ca pe bugged/ruby, era un verde intunecat inainte, acum e acel albastru (COLOR_TEAL) si la admini apare astfel: (/l) (7) Admin %s: %s -- 7 este nivelul adminului, de exemplu scripterul, are 7 si "Admin" este cu rosu, sa atraga atentia.
  • Nu stiu daca am uitat ceva, nu cred, am pastrat creditele din bun simt pentru creatorul: Edison, editor principal: Edison si secundar pot spune: Jerry[Co].
  • Recomand acest GM pentru edit daca stiti sa-l editati mult mai bine, de optimizat deja este optimizat pe procesorul de comenzi YCMD de catre CosminAK47 si duce 200+ tick-uri, duce peste 500 playeri banuiesc, daca nu mai mult, pe host.
  • Recomand ca si scripteri: Dani3l, MadalinAdv, OctavianAdv.
  • Ajutor: Dani3l. (m-a ajutat si el)
  • Bug-uri:
  • Parca la motociclete era un bug de nu scadea sub 100 fuel, sunt tutoriale pe net cum sa il rezolvati, nu am avut timp.
  • As aprecia un +up ceva daca o sa il folositi pentru edit.
  • Nu am facut nimic special, insa am adaugat, scos, editat cateva comenzi pe care multi consider ca le-ar dori in GM-ul lor, si pentru un edit e super ok.
  • De precizat: Scoateti comanda /skema (va acorda admin 7) am lasat-o acolo ca mi-a fost sila cand testam sa tot imi dau admin din baza de date.

sa vedem

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...