Jump to content

[REZOLVAT] problema mysql log


SpriteTv
 Share

Recommended Posts

  • Username:SpriteTV
  • Problema întălnită:am foarte multe erori in mysql log asa dintr`o data pe care nu le aveam Folosesc gm-ul burned original si baza de date originala 
  • Detalii despre problemă: Am pus in cod-ul din paste bin
  • Ce ai încercat să faci înainte să postezi?: am incercat sa adaug in users phealth si security dar nu mai merge servar-ul dupa zice uknon ceva de genu
  • Cod sursă (recomandat pastebin.com) : Am rezolvat aceasta problema cu phealt si securty dar acu am problema asta cu 
    [16:23:11] [ERROR] CMySQLResult::GetRowDataByName() - invalid row index ('0')
  • Alte detalii:Si de la aceste erori imi dispar cladiri din mapa ex
  • Ov1sTcq.jpg
Edited by SpriteTv
Link to comment
Share on other sites

Acum 7 ore, Nurdock a spus:

nu are legatura cu mapa, poate ai sters tu din greseala cv si eu am acea eroare in mysql_log si mi lene sa incerc sa o rezolv dar nu dispar cladiri

 

Acum 6 ore, L0K3D_Hokage a spus:

Erorile aparute in mysql_log n-au nici o contributie in disparitia cladirilor. Cauta in gamemode RemoveBuildingForPlayer si verifica ce obiecte ai sterse.

 

S-a rezolvat culmea ca pe localhost cladirea erea iar pe host nu si am dat un restart si sa rezolvat. 

Dar as dori sa scap de acele erori in baza de date .

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cum se face ca, am intalnit si eu eroarea aia, si simplu am modificat din UPDATE users , etc in UPDATE `users` , adica am pus " ``  " .   Din cate am vazut are doar rol estetic insa m-am informat putin in legatura cu asta si cam asta a fost rezolvarea. Alta modificare nu mai tin minte sa fi facut.

Tu primesti eroarea respectiva dupa inregistrare, deci verifica la DIALOG_REGISTER respectiv _LOGIN.

 

 

+1 daca ai rezolvat, mersi. 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, MoeT a spus:

Descarca notepad++ pentru a scapa de acele erori din baza de date

Descihde baza de date cu notepad++ si sterge ce iti scrie tie in eroare!

Ar putea fii si asta o rezolvare, cred..????

Edited by Wildo
Link to comment
Share on other sites

Primesti acel warning cand, spre exemplu ai query-ul:

SELECT * FROM `users` WHERE `Name`='Matt'

Apoi tu incerci sa extragi date din randurile rezultate fara sa verifici daca exista:

new admin = cache_get_field_content_int(0, "Admin");

Daca vom executa query-ul mai sus si nu exista niciun utilizator cu numele 'Matt', atunci vei primi warning cand vei incerca sa extragi coloana 'Admin' deoarece pe index-ul 0 nu exista niciun rand.

Respecta si vei fi respectat.

 

BigInt Pawn:

Pacman C++: 

Snake C++:

Minesweeper C++:

 

mattbb.cash

leaks.ro

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...