Jump to content

Proiectul Eureka RPG


L0K3D
 Share

Recommended Posts

  • 8 months later...
  • Manager

Salut tuturor, pe 1 Martie vreau sa postez noul update al proiectului insa vreau sa termin unele chestii si sa rezolv unele buguri existente. As aprecie daca ma veti ajuta la acest capitol, va voi lasa o lista cu toate update-urile mai jos, cine are timp si chef poate intra pe server pentru a teste.

[16.03.2019]

+ Comenzi pt. admin:
- adaugata comanda /askin pentru admini (1+), isi va seta skin-ul 217;
- comanda /fv (fixveh), /flip;


+ General
- rezolvat bugul ce facea ca uneori un jucator sa se poata loga pe contul altui jucator fara sa doreasca sa faca acest lucru;
- adaugat systemul de afaceri (partial);
- Magazinul de cadouri (afacerea #1): poti cumpara 2 tipuri de cadouri (simple & special), poti da cuiva acele cadouri folosind /mygifts, nu poti deschide un cadou daca nu ti l-a dat cineva (system neterminat)

** Sistemul de cadouri nu e finalizat nu cred ca il voi termina in aceasta versiune, poate in urmatoarea.
- adaugate cateva comenzi la factiune, unele buguri rezolvate;

+ Joburi Illegal Dealer (doar partea pentru cei ce vor sa faca droguri)
- sunt 10 lobby-uri pe server, unde toti dealerii pot planta droguri (in cele inactive) si sa le lase pentru aproximativ 20-30 minute pentru a creste definitiv;
- odata la aproximativ 5/5.5 minute plantele vor creste cu 20%, cand vor ajunge la 100% jucatorul ce a plantat plantele va primi 100 de droguri iar lobby-ul va fi iar inactiv;
- daca jucatorul e offline in momentul in care plantele au crescut complet, acesta va primi un email cum ca "drogurile sale au fost confiscate de politie"; (#todolist)
comenzi disponibile: /drugslobbies, /plantdrugs
Urmatorul pas pentru acest job este sa creez o fabrica de materiale sau ceva de genul, ceea ce ii va da sansa sa faca si materiale si droguri in acelasi timp.
Insa materialele nu vor putea fi facute daca esti offline

+ Pe partea de cod:
- a fost facut un update celor mai importante librarii pe care le foloseam;
- crearea checkpoint-urilor a fost schimbata nitel, e mult mai usor sa lucrezi cu ele acum;
- la fel si dialogurile de confirmare, a fost schimbata metoda de afisare pentru a face folosirea lor mai usoara;

[24.04.2019]

// Comenzi pt. admin:
- adaugate comenzile: /giveweapon, /flycar, /callpayday


// General
- systemul de GPS a fost editat, au fost create cateva categorii pentru a fi mai organizat;

* Jobul Illegal Dealer (partea pentru Arms Dealers)
- Exista un depozit de arme unde sunt pozitionate in jur de 20 de mese pe care dealerii pot crea si testa arme contra unei sume de bani si materiale.
- Pentru a folosi </work> trebuie sa fiti in depozitul de arme, veti primi o cutie cu piesele necesare pentru a crea arma, dupa care va trebuie sa o duceti la o masa (va fi setat un CP);
- Odata ajunsi la CP, va trebui sa tineti apasat pe unul din cele 4 butoane random, aveti la dispozitie 30 de secunde pentru ca procesul sa ajunga la 100%;
- Dupa ce veti finisa prima etapa a jobului, va trebui sa testati arma creata, o sa apara o inima pe masa si va trebui sa trageti in ea pana healthbar-ul va ajunge la 100%;
- Exista o sansa de 10% ca in momentul in care tragi sa explodeze arma din motive tehnice (nu veti primi nici materialele, nici banii de la detinatorii depozitului).

* Custom Logo (http://eureka.ro/eureka.txd)
- Eureka va oferi un fisier in format .txd ce va contine logo-ul comunitatii, cei ce vor sa aiba acel logo in joc va trebui sa il puna in GTA San Andreas/models/txd;
- in joc vor folosi comanda </hud> pentru a activa optiunea;
- pot fi folosite tool-uri precum TXD-Workshop pentru a schimba imaginea oferita, atat timp cat imaginea va incalca regulamentul serverului, jucatorii vor fi sanctionati (doar in cazul in care ajunge o poza pe forumul comunitatii sau in caz de reclamatie pe panel);
- recomand rezolutia imaginii 500x500, cine nu are acel fisier in locatia indicata mai sus, nu va putea sa vada nimic;

* Dealership (nefinalizat)
- poti achizitiona o masina incepand cu level 3;
- o masina poate fi cumparata cu puncte de loialitate ori bani cash;
// Anticheat (Nex-AC)
- Anti-AirBreak (onfoot/in vehicle)
- Anti-teleport hack (onfoot/into/in/between vehicles)
- Anti-teleport (pickups)
- Anti-FlyHack (onfoot/in vehicle)
- Anti-SpeedHack (onfoot/in vehicle)
- Anti-Health hack (onfoot/in vehicle) and armour hack
- Anti-Weapon hack and (add/infinite) ammo hack
- Anti-Special actions hack (including jetpack)
- Anti-GodMode from bullets (onfoot/in vehicle)
- Anti-Invisible hack
- Anti-Money hack
- Anti-Tuning hack
- Anti-lagcomp-spoof
- Anti-Parkour mod
- Anti-Quick turn
- Anti-Rapid fire
- Anti-FakeSpawn
- Anti-FakeKill
- Anti-Pro Aim
- Anti-CJ run
- Anti-CarShot
- Anti-CarJack
- Anti-UnFreeze
- Anti-AFK Ghost
- Anti-Reconne
** Nu e un anticheat creat de mine, am zis ca e ok sa-l folosesc pe acesta deoarece e un AC bun si nu ar trebui sa mai fac munca in plus.
 

[10.02.2020]

- am facut un clean-up bazei de date;
- un sistem basic de report:
    jucatorii pot folosi comanda /report pentru a alege una din cele 3 variante (e blocat, vrea sa faca o afacere, alta problema), adminii pot vedea lista report-urilor active folosind /reports sau inchide unul folosind /cr;
- cand un jucator va fi promovat la admin level 1 va primi un mesaj informativ despre cum poate vedea comenzile adminilor;
- adaugate log-uri cand un jucator se conecteaza pe server;
- toate afacerile existente au devenit functionale (ceea ce tine de produsele lor sau ce mai ofera ele);
- adaugate loguri la unele actiuni ale jucatorilor;
- adaugate loguri la itemele cumparate din /shop;

IP SERVER: 89.34.25.213:7777

?q=181&s=l&t=fff&gl=cc9a24&b=000&gbg=443

Imi puteti da PM pe forum cu bugurile gasite sau sa intrati pe serverul de discord al proiectului (il gasiti in semnatura), aveti canal aparte pentru raportarea bugurilor.

Multumesc celor ce vor sa ajute 😉

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Manager

image.png.d4c0b34f1d3233eda1736c5ffe71e152.png

Am reusit sa-mi fac putin timp liber si am decis sa reinvii putin proiectul:

[06.10.2020]

// Magazinul de haine

- momentan se pot cumpara doar skin-uri, jucatorul poate detine cel mult un skin;

- interfata e diferita in cazurile in care esti civil sau intr-o factiune;

image.png.e07c7d98209c04e2ef4553d0283a03e5.png

* Pentru cei ce sunt intr-o factiune:

image.png.afc146374912bff2d3175d1803e1158f.png

// Dealership

- am hotarat sa rescriu vechiul sistem de masini personale, am inceput cu dealershipul deoarece parea cam vechi, ca cod va fi aproximativ acelasi, infatisarea e diferita:

image.png.e976dc958d19ead4528ba1b89e12f730.png

// General

Am mai reparat buguri minore ce tin de cod/jocul in sine/greseli gramaticale si chestii de genul, nu merita sa fie mentionate.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • L0K3D unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...