Jump to content

Sugestii secțiuni - Minecraft


Guest MrReacher
 Share

Recommended Posts

Guest MrReacher
ÃŽn legătură cu deschiderea unui server de Minecraft, ce moduri de joc aÈ›i dori să regăsiÈ›i?  

Excluzând "Survival" & "Creative". 

  

Oh, È™i vom avea nevoie de voluntari pentru a-l termina la timp, se oferă cineva pe parte de building/development? 

Link to comment
Share on other sites

In mod special Skyblock-ul si factions pentru inceput pe parcurs si altele 

Sa adaugi pluginuri misto pe skyblock si sa fie putin mai hard nu asa de usor incat toata lumea sa faca usor banii

Sistem de jackpot in care poti paria banii iar la final sa fie ales un gastigator

Warp-uri cu eventuri ocazionale 

1.9 si 1.12 sa fie versiunile accesibile jucatorilor pentru ca sunt mai multe block-uri

Shop-ul sa fie /shop nu warp pentru ca e mai usor

Un mic tutorial pentru fiecare sectiune pentru a intelege player-ul nou cum se mananca modul acela de joc

Sistem de /vote in care primesti anumite beneficii de ex: iteme, bani, etc

Warp key sunt invechite ma gandeam sa adaugi un fel de taverna in care poti castiga cu Tokens anumite iteme mai speciale iar la fiecare /vote 1 token primit

Tokens sa poata fi cumparate prin donatii la fel si adaugarea unor kit-uri exclusive pentru donatori

La skyblock obligatoriu KeepInventoryTrue deoarece e nasol sa cazi de pe mapa cu pick fortune 3 (experienta proprie) si sa-l pierzi...

Sistem de rank pe skyblock respectiv factions la skyblock stiu ca se ia dupa block-uri dar poti sa faci intercalat cu anumite misiuni de ex: Quest crafteaza 1000 torte si primesti 500 XP iar rank-ul sa inceapa de la 1 iar crescand in valoare, creste si valoarea de XP necesara pentru rankup

Link to comment
Share on other sites

Salut! As putea ajuta pe partea de developare, am putina experienta de acum un an cu bukkit API . Facusem la un moment dat si un joc numit "ElytraTower", dar din pacate codul sursa l-am pierdut. L-ai/L-am putea implementa, jocul e simplu:

- Sunt 2 echipe: TowerPeoples si ElytraPeoples

- TowerPeoples trebuie sa isi apere turnul si sa nu cada de pe el (primeste un arc, armura, sabie)

- ElytraPeoples trebuie sa atace turnul folosindu-se de elytra niste artificii si un arc

 

Puteti incerca jocul de mai sus fara plugin, doar cu un amic, sa imi spuneti ce parere aveti despre el.

Link to comment
Share on other sites

Ti-as recomada sa bagi SkyPvP, din cate stiu tu ai fost operator sau chiar administrator pe play. Ai putea face un skypvp asemanator ca pe play.In rest ai putea baga Factions NORAML (NU OP) si SkyBlock, dupa ca strangi niste playeri ti-as recomanda sa adaugi Speed Builders si Assasins deoarece aceste sectiuni sunt foarte jucate.
Si nu iin cele din urma sfantul SURVIVAL unde toata lumea joaca. iti recomand sa faci in fiecare sambata la ora 20:00 event cu grade si giveall: Grade precum hero,legend si ultra. Atat am avut sa iti zic, sper ca te-am ajutat cu ceva. Good Luck.

5f1a96c9d57a4eb8df96a42dbd46f057.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...